Potvrdil to Petr Navrátil (ČSSD), náměstek hejtmana Karlovarského kraje. „V karlovarské galerii by se v rámci těchto dnů měla konat kulturní akce, jejíž výtěžek bude právě použit na velmi dobré účely," řekl náměstek Navrátil.

Už je podle něj i jisté, kam peníze z této veřejné sbírky poputují. „Získané peníze by měly posloužit na restaurační práce obrazu Bohumila Kubišty, který se jmenuje Cirkus. Bližší informace ale má spíše galerie," doplnil náměstek.

Podle něj se v rámci dřívějších Dnů Evropského dědictví už podobné sbírky pořádaly. „Vzpomínám si například na zrestaurování oltáře v jáchymovském kostele. Vždy je dobře, když se podaří získat podobnými sbírkami finanční prostředky na podobné záslužné věci týkající se našich památek," pochvaloval si smysluplné veřejné sbírky náměstek Petr Navrátil.

Dny Evropského dědictví podle informací na internetu letos připadají na období od 8. do 16. září. Jejich cílem je hledání cest ke kořenům naší, evropské i světové civilizace. Proto jsou v rámci Dnů Evropského dědictví pořádány nejrůznější zajímavé doprovodné akce jako přednášky, koncerty, městské slavnosti, ale i soutěže a další kulturní programy.