Na své si přišli všichni milovníci těchto krásných strojů, mezi nimiž nechyběly ani historické motocykly. Závod nazvaný Veterán Cup Krásné Údolí se uskutečnil během uplynulé soboty. Jednalo se již o druhý ročník jízdy historických vozidel.

„Návštěvníci a příznivci si mohli před zahájením jízdy na náměstí prohlédnout starší i trochu mladší modely automobilových a motocyklových veteránů," uvedl Martin Frank, starosta města Krásné Údolí. „Start a plnění první disciplíny, jež bylo zastavení stroje na přesnost, proběhlo právě tam. I díky dobrému počasí mohli hlavní organizátoři a veteránští nadšenci pánové Schleicher, Vitner a Špimr spolu s místními hasiči přivítat 18 účastníků závodu. Z nich bylo osmnáct závodníků ve vozidlech a dvacet závodníků na motocyklech," popsal dále průběh akce Frank.

„Soutěžící byli z různých částí České republiky. Na tuto kulturně-motoristickou akci se přišlo podívat proti předchozímu ročníku opět více diváků a nadšenců. Pro příští ročník již tak pořadatelé plánují přesunutí celé akce do areálu místního fotbalového hřiště. Důvodu je již nedostačující prostorová kapacita náměstí," doplnil starosta.

„Vítězem se stali všichni, kteří trasu dlouhou přibližně pětaosmdesát kilometrů zvládli a úkoly na jednotlivých stanovištích splnili. K žádné vážnější technické závadě na strojích nedošlo. A tak ani jedna píchnutá pneumatika nepokazila nevšední zážitek všem účastníkům a divákům," dokončil starosta Martin Frank.