„Je to signál pro lidi kolem sportu, že tady hokej není vítaný. My ho nikomu nutit nebudeme. Budeme se teď vším nyní vážně zabývat a analyzovat. Charitu dělat nemůžeme," uvedl Karel Holoubek. Finanční situaci klubu zkomplikoval generální sponzor, který uzavřel přísun dotací. Karel Holoubek už ale dříve zdůraznil, že nespoléhá jen na pomoc města, ale shání i další sponzory, kteří by mu v obtížné situaci pomohli.

Jenomže někteří zastupitelé jsou zcela opačného názoru. Například pro Vladimíra Lédla (KOA) je podpora hokeje až na posledním místě. Jeho prioritami v zastupitelstvu jsou péče o zdraví, doprava, opravy chodníků a podobně.

„Hokej nezajímá všechny občany ve městě, podle mého odhadu to je deset až patnáct procent lidí. Město dává na sport 30 milionů a z toho 23 milionů jde hokeji. A dalších dvacet milionů na provoz KV Areny. Je to obrovský nepoměr," zdůraznil Lédl. Ten považuje žádost hokejového klubu o další miliony za drzost. „Kdy řekneme už dost," nabádal zastupitele. Také podle Otmara Homolky (O co jim jde) je na čase se štědrými dotacemi pro hokej skončit. „Nevíme, kam ty peníze jdou, je to černá díra. Chování tohoto subjektu je netransparentní a je třeba prověřit jeho finance," zdůraznil zastupitel Homolka. Jiří Kotek (ALTERNATIVA) proti dotacím do hokeje protestuje dlouhodobě. „Já k tomu mluvím pokaždé a v podstatě stejně. Připomněl jsem, že rodiče sami poněkolikáté v posledních letech napsali dopis, ve kterém upozorňují na problematické fungování financování mládežnického hokeje, přestože z města na něj dostávají desítky milionů. Účast juniorů v ruské soutěži platili ruští sponzoři, takže nevím, jak mohou tolik peněz na mládežnický sport legitimně pro město účetně vykazovat a město to schvalovat. Žehral jsem, že do hospodaření HC Energie není vidět, přestože tam utápíme veřejné peníze," znovu zopakoval. Primátor Kulhánek (KOA) také hlasoval proti poskytnutí dotace, ale předeslal, že hokej město dotuje dostatečně a výpadek hlavního sponzora město sanovat nemůže. Třímilionovou dotaci hokeji zamítla i rada města.