Když se středem lázeňského města prohnala bouřka spojená s velkým větrem a prudkým lijákem, sice se Karlovy Vary zchladily, ale přinesla kromě vytouženého deště hlavně trable. Auta po silnici mezi ´Chebákem´ a Tržnicí jezdila po okénka ponořená ve špinavé vodě, všude plavaly větve a listí.

„Kanalizace nejen v tomto místě, ale celkově městská kanalizace není na takový náhlý nápor vody připravená. Nestihne pojmout tolik vody najednou. Navíc na ulicích leží spousta nepořádku, který přívalový déšť spláchne a zanesou se jím vpusti, přicpou se a voda nemá jak odtékat," řekl provozní náměstek Vodáren a kanalizací Petr Lysák.

Na nápory vody, natož takové, kde navíc plavou nejrůznější odpadky, není připravená ani dešťová, ani splašková síť kanalizace v celém městě. Podle Lysáka by musely být kanalizační trubky o průměru tři metry, aby voda pohodlně a hned odtekla, což je samozřejmě utopie. Mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál s tímto souhlasí a dodává, že dimenzovat kanalizaci na extrémní případy, například osazením horských vpustí, by bylo nákladné a velké kanály by komplikovaly normální provoz.

„Kanalizace i vpusti jsou pravidelně čištěny a kontrolovány. Náhlá lokální bouřka, jako přišla o víkendu, je bohužel neočekávaný extrémní případ, který se neopakuje často," dodal Kopál.