Kromě toho, že se původní kapacita z původních 15 lůžek zvýšila, kompletní rekonstrukcí prošlo i celé lůžkové oddělení. Karlovarský kraj jako vlastník krajské nemocnice na přestavbu oddělení ve třetím patře pavilonu C vynaložil ze svého rozpočtu kolem čtyř milionů korun.

„Díky stavebním úpravám došlo k rozšíření kapacity na 20 lůžek s možností případného navýšení až na 24 lůžek. Pacienti navíc získali podstatně více soukromí ve dvoulůžkových pokojích a moderní zázemí mají i lékaři a sestry na pracovišti echokardiografie,“ uvedl krajský radní Jan Bureš.

Stavebníci vybourali stávající příčky, vystavěli nové a osadili je dveřmi. Kompletně provedli veškeré elektroinstalace, zdravotnickou techniku a odvětrání. Kromě běžných pokojů mají pacienti k dispozici i nadstandardní lůžka, společenskou místnost, na oddělení vznikly lékařské pokoje a zázemí pro sestry. Oddělení bylo vybaveno novým nábytkem. „Jde o další krok na cestě k budování plnohodnotného krajského kardiocentra s vysokým komfortem pro pacienty,” uvedl Josef März, generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice (KKN).

Problémy s nedostatkem sester se ale nevyhnou ani moderní kardiologii, protože nebude využitá ze sta procent. Personál může podle primáře Alexandra Schee nyní ošetřit pouze patnáct pacientů. „Pokud jich bude více, někteří naši pacienti budou muset ležet na jiných odděleních. Úroveň péče pro ně bude samozřejmě stejná,“ uvedl Schee.

Díky rozvoji karlovarské kardiologie už nemusejí pacienti dojíždět kvůli některým výkonům na pracoviště v Praze nebo Plzni. Tuto léčbu nabízí KKN už 10 let. V roce 2012, kdy byl otevřen pavilon akutní medicíny, byla část lůžek intenzivní péče vyčleněna do samostatné koronární jednotky. Postupně se podařilo i rozšířit prostory pro ambulantní péči a stacionář.

Vzhledem k tomu je možné poskytovat péči ve specializovaných poradnách a část intervenčních výkonů provádět ambulantně. Nyní se po dokončené přestavbě zvýší i komfort lůžkové části.