Zařízení, jež donedávna disponovalo pouze sedmi místy, jich nyní seniorům nabízí 21 na lůžkách a pět místo původních tří klientů obslouží denní stacionář. „Kapacita bude do Vánoc zaplněná, seznam zájemců je velmi dlouhý," řekl Deníku ředitel charity Tomáš Fexa. „Situace se určitě o něco zlepší, ale stále to ještě nebude ideální. Další lůžka by přišla vhod," podotkl.

Domov pokojného stáří je v areálu bývalé školky a jeslí. Od února do listopadu prošel hlavní pavilon rekonstrukcí, která vedla mimo jiné ke zvýšení kapacity. To ale nebylo všechno. „Do nové budovy byl umístěn osobní výtah a dále zde vznikla vstupní hala, sociální zařízení a sklady, jídelna pro klienty včetně společenské místnosti," poznamenal Fexa. Pokoje vybavené moderními polohovacími postelemi jsou vybaveny i moderním komunikačním zařízením umožňujícím bleskové spojení klientů s personálem.

Celkové náklady na modernizaci a rozšíření stacionáře přišly Ostrov na 9,5 milionu korun, uvedl starosta Pavel Čekan. „Máme připravenou další etapu a projekt na investice do stacionáře. Chceme stavebně upravit budovu sousedící se stacionářem a získáme tak dalších zhruba dvacet míst," dodal Čekan.

Podotkl, že záměrem města není jen úprava objektů, ale i jejich bezprostředního okolí. „Zahrada se přímo nabízí k tomu, aby do ní po úpravách mohli senioři na procházky nebo si jen tak venku posedět," řekl starosta.