„Ples oživuje úctyhodnou tradici vídeňských plesů v zahraničí, zaměří pozornost na bohatou rakouskou kulturu a zpřístupní ji i do budoucna. Zveme všechny hosty prvního Vídeňského plesu v Karlových Varech na večer dobré zábavy, svižné živé hudby a strhujících vystoupení. Četné mezinárodně uznávané hvězdy operní a taneční scény svými výkony rozbuší srdce našeho publika,“ uvedla Kristina Hunanyan Jabornická z Destinační agentury pro Karlovarský kraj.

Návštěvníci plesu se mohou těšit na elegantní valčík, něžnou rumbu či svižný quickstep. „Během plesu mohou vaše nohy kmitat v rytmu živé hudby Karlovarského symfonického orchestru a jazzového big bandu nebo armádního souboru z dolního Rakouska až do časných ranních hodin. A když vás rakouský choreograf Andrei Chitu pozve k tradiční vídeňské půlnoční čtverylce, jistě se najde několik nadšenců, kteří se odváží na parket,“ poznamenala Kristina Hunanyan Jabornická.

Večerem bude provázet sopranistka Marcela Cerno, která vystupovala již ve Státní opeře Praha a Volksoper ve Vídni. Fenomenální taneční pár Konstantin a Nadja Panchenko, současní rakouští mistři ve společenském tanci, okouzlí hosty působivou taneční exhibicí. Na Vídeňském plese v Karlových Varech prostě čekají mnohá překvapení.

Ilustrační foto
Policisté kontrolovali bary, herny i chatové oblasti