Poslední dny druhé světové války byly na Karlovarsku velmi dramatické. Díky americké armádě se 8. května dostala správa města Karlových Varů do rukou Čechů, tedy den poté, co byla v Remeši podepsána kapitulace Německa. Podívejte se na unikátní video pořízené mezi 9. až 11. květnem roku 1945, které mapuje první poválečné dny na Karlovarsku. Další díl přinese redakce Deníku 22. března.

Video: IV. díl unikátních záběrů z května 1945 na Karlovarsku - zničené Rybáře | Video: Skupina první pěší a deváté obrněné divize V. sboru - 3. americké armády na Karlovarsku

close Poškozené domy v Rybářích. info Zdroj: Foto: Archiv Kristiana Houfa zoom_in Poškozené domy v Rybářích.

Čtvrtý díl obsahuje především záběry poničených Rybářů, které až do začátku druhé světové války byly samostatným městem. Právě Rybáře se staly terčem bombardování spojeneckého letectva. K nejničivějšímu náletu došlo pár dní před koncem války, 19. dubna 1945, kdy bylo zničeno nejen Horní nádraží, ale také zástavba domů za Chebským mostem. Na video je dnešní Sokolovská ulice plná vojáků a civilistů, kteří prchají do americké okupační zóny kolem bombami poškozených domů.