On–line přenosy ze zastupitelstev a archiv z nich budou dále fungovat. Přestože celou situaci ještě prověřuje Úřad pro ochranu osobních údajů.

„Kontrola stále běží. Máme však zpracovanou analýzu od našich právníků. Ta nám radí, aby se před jednací sál umístila cedule, která oznámí, že se jednání přenáší kamerami na internet. Dále budeme tuto informaci sdělovat na začátku zastupitelstva. Všichni tedy budou informováni a budou o tom vědět. Bylo nám také doporučeno znepřístupnit archiv. To ovšem neuděláme,“ konstatoval Petr Kulhánek, primátor Karlových Varů.

„Pokud bychom archiv znepřístupnili, tak tím zamezíme veřejnosti sledovat, jak zastupitelstva fungují. A to nechceme,“ dodal primátor.

S výtkami k záznamům ze zastupitelstev přišla karlovarská ODS. „Nám ale nešlo o záznamy ani on–line přenosy, ty jsou v pořádku a proti nim nic nenamítáme. Vadily nám pouze záběry kamer na tabuli s jednotlivými body, kde byly jasně vidět citlivé údaje o lidech, adresy, jména a podobně. Na tuto skutečnost jsme poukazovali,“ ozřejmil důvody podnětu Jiří Vaněček, šéf karlovarské ODS. „Pokud tedy město tuto záležitost uhlídá a tyto informace se objevovat nebudou, pak proti přenosům nic nemáme. Ostatně nám v určitém smyslu i pomáhají,“ dodal Vaněček.

Větší obezřetnost při záběrech kamer primátor Kulhánek přislíbil. „Skutečně se budeme snažit, aby se v přenosech tyto citlivé údaje neobjevovaly. Na to si dáme pozor,“ uzavřel primátor Karlových Varů