Koná se hned ve dvou obcích, a to ve Valči a v Horách. Sraz masek ve Valči je v sobotu 22. února, a to už v 9 hodin ráno u hospody U Slavíka. Půjde o tradiční průvod obcí za doprovodu živé muziky, který pořádají dobrovolní hasiči Valeč. O den později pak vyjdou masky i v Horách, a to tedy v neděli 22. února. Sraz masek na veselý masopustní průvod je ve 13:30 hodin u Neudertových (č.p. 1).

Ten, kdo přijde do Hor, se i tu může těšit se můžete na živou hudbu a masopustní zábavu, tentokrát v Restauraci pod Kaštanem. Kdo nemá rád masopustní mumraj, může vyrazit na Ostrovské trhy, které se konají 21. února od 10 hodin na Mírovém náměstí a nabídnou sortiment plný zdravé výživy, sýrů, uzenin, domácích zákusků, oděvů, záclon, koření, bižuterie či ovoce a zeleniny.

Milovníci vážné hudby si přijdou na své v Lázních III, kde koncertuje Karlovarský symfonický orchestr, a to v rámci představení absolventů ve spolupráci s Zürcher Hochschule der Künsted.Koncert začíná 21. února v 19,30. Městská knihovna v Ostrově pak od pátku až do neděle hostí příznivce vesmírných simulátorů, koná se tu totiž CZLAN Exospace 2020, který se tu pořádá už od roku 2016. Účastníci se mohou těšit se můžete nejen na masivní multiplayerové hry jako jsou například Elite Dangerous nebo Star Citizen, ale i mnohé další. Událost bude probíhat formou BYOC LAN Párty, proto mezi doporučené vybavení patří vlastní počítač, optimálně alespoň s jednou ze jmenovaných her. (jako)