Poměrně velký bytový dům s rozlehlou zahradou ještě za dob totality sloužil jako jesle. „Pak zde sídlila Dětská vesnička SOS,“ uvedl náměstek primátorky Miroslav Vaněk (Karlovaráci). Deset let je přitom ale poměrně dlouhá doba na to, aby vila v majetku města zůstala prázdná. „Dlouho se lavírovalo mezi tím, zda dům prodat a nebo ho zrekonstruovat. Cena za opravu byla ale poněkud vysoká, a tak se rozhodnutí, jak s objektem naložit, odkládalo,“ vysvětloval náměstek Vaněk.

Na rekonstrukci bylo dokonce vydáno i stavební povolení, které ale v roce 2018 propadlo. „Nyní jsme došli k rozhodnutí, že dům prodávat nebudeme, že obnovíme stavební povolení a že ho opravíme. Po rekonstrukci by zde tak mělo být k dispozici sedm bytových jednotek nájemního typu. Náklady na opravu odhadujeme na dvacet milionů korun,“ pokračoval Vaněk. Podle něho je vila v dobrém technickém stavu a naštěstí do ní neteče.

Zdroj: Kopecká Jana

Byty by měly být kategorie 2+kk a 3+KK. „O tom, zda je nabídneme občanům v rámci licitace, jsme zatím nerozhodli. Možná si byty necháme v rámci bytového fondu pro zaměstnance města. Mohly by v nich třeba bydlet kuchařky z mateřských škol, kterých máme v současné době ve městě velký nedostatek,“ doplnila primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Pro řadové obyvatele Karlových Varů budou naopak sloužit byty, které se plánují po přestavbě v bývalé mateřince ve Východní ulici v Drahovicích. Po dokončení by zde mělo být hned 36 bytů.

Nové centrum se otevírá na Jáchymovské ulici.
Podívejte se: Toto jsou místa ve Varech, kde by se mohly otevřít nové obchody