První místo v letošním ročníku soutěže, jejíž historie sahá až do roku 1962, patří Lindě Vostré z Chebu (na snímku). Devatenáctiletá studentka Střední pedagogické školy v Karlových Varech zaujala nejen odbornou porotu, ale získala i Cenu diváků. „Druhé místo obsadila šestnáctiletá Erika Shllaku z Gymnázia Ústavní Praha a třetí místo získala sedmnáctiletá Veronika Karešová z Děpoltovic, studentka Obchodní akademie v Karlových Varech,“ uvedla ředitelka soutěže Helena Plitzová.

Finalisty doprovázel Karlovarský Repre Band, který vyhlásil vlastní ocenění. Cenu kapely získal patnáctiletý Jan Kopecký z Hradce Králové, student Gymnázia Boženy Němcové. Finále soutěže se odehrálo v zaplněném Malém sále hotelu Thermal ve výtečné atmosféře. Finalistky a finalisty soutěže v sólovém zpěvu se zaměřením na neklasický zpěv pro mládež a dospělé od 15 do 30 let hodnotila pětičlenná porota v čele se zpěvákem Zbyňkem Drdou, třetím vítězem pěvecké show Česko hledá SuperStar, který v minulosti soutěží rovněž prošel.

„Účast v Karlovarském hlase je drahocennou zkušeností a pomyslným odrazovým můstkem pro další kariéru nejen vítězů, ale i všech zúčastněných. Vedle zkušeností ze soutěže si odnášejí i profesionální videonahrávku svého vystoupení, která jim poskytuje zpětnou vazbu a mohou ji využít při své další prezentaci,“ dodala ředitelka soutěže Karlovarský hlas.