Chůze po ostří a velmi nahnutá situace. Tak je na tom nyní vláda naší republiky. Dnes budou poslanci parlamentu hlasovat o tom, zda vládní koalice přežije, či se ministři a premiér se svými křesly rozloučí. Jak to vypadá z reakcí místních poslanců, tak ti většinou vedení státu podpoří. Z pěti poslanců v kraji dají podle svých slov vládě zelenou tři, proti je ČSSD a KSČM.

Podporu vládě potvrdil poslanec Rudolf Chlad (TOP09 + STAN). „Vládu podpořím. Myslím, že se mi během mé funkce podařilo rozjet celou řadu dobrých věcí a projektů, a nerad bych nyní započatou práci přerušoval," uvedl poslanec Chlad.

Podporu může vláda očekávat také od Jana Bureše (ODS). „Ano, podpořím. Jsem koaliční poslanec. Vláda žádá o důvěru se stejným programovým prohlášením opakovaně, proto nevidím žádný důvod své stanovisko měnit," konstatoval Bureš.

Poslední z pětice poslanců z Karlovarského kraje, kdo dá vládě dál zelenou, je poslankyně Jana Suchá (nezařazená, dříve Věci veřejné). „Vládu podpořím. I když jsem skončila u Věcí veřejných, tak se stále považuji za koaliční poslankyni," řekla Suchá. „Myslím, že je potřeba vládu udržet a dostát slibům a věcem, které politické strany před volbami daly svým voličům," doplnila poslankyně Jana Suchá.

Optimismus a trpělivost s vládou však už chybí poslanci a hejtmanovi Karlovarského kraje Josefu Novotnému (ČSSD). „Samozřejmě vládu nepodpořím. Ztratila u mě důvěru už dávno, což dala jasně najevo i masová demonstrace na Václavském náměstí. Jsem přesvědčený o tom, že tato vláda už důvěru prostě nemá," zhodnotil Novotný.

Stejného názoru jako Novotný je i poslanec Pavel Hojda (KSČM). „Současnou vládu nepodpořím. Jsem rozhodnutý a svůj názor nezměním. Chce to změnu," uvedl poslanec Hojda.

Z odpovědí je patrné, že dnes v parlamentu bude asi pořádně horko a nervózní atmosféra.