VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vlastimil Argman: Golf Resort podmínky kupní smlouvy dodržuje

Karlovy Vary - O prodloužení lhůty splatnosti požádala společnost kvůli legislativním změnám

25.1.2011 12
SDÍLEJ:

Vlastimil ArgmanFoto: DENÍK/Archiv KD

Společnost Golf Resort se ostře ohradila proti článku Prodej golfového hřiště se opět vrátil na stůl radních ze dne 21. ledna. My jsme se proto Vlastimila Argmana, předsedy představenstva, zeptali:

V článku, který informuje o negativním rozhodnutí rady vůči společnosti Golf Resort KV, je podle vás celá řada zkreslujících a neobjektivních informací. Mohl byste být konkrétnější?
V kupní smlouvě o prodeji golfového hřiště v Olšových Vratech ze 7. září 2004 je závazek zaplatit 20.000.000,- korun do deseti let, nebo může být kupní cena snížena o prostředky vložené do oprav a technického zhodnocení areálu.
Smlouva končí v roce 2013. Smlouva byla uzavřena v roce 2004 za v té době známých legislativních podmínek pro veřejnou podporu.
V roce 2005 došlo ke změně legislativy o veřejné podpoře, a tím výrazně nižší možnosti započítávání investic vůči původně sjednané ceně. Maximální částka veřejné podpory ve třech po sobě následujících letech může být 5.000.000,- korun. Z toho logicky vyplývá, že společnost Golf Resort může započítat za 10 let pouze 15.000.000,- korun. Protože se jedná o legislativní změnu, požádala společnost Golf Resort město Karlovy Vary o prodloužení lhůty splatnosti vzhledem k výše uvedené legislativní změně.

Vedení města také uvedlo, že ještě nemá k dispozici konkrétní čísla za rok 2010 a čeká na předložení zápočtu.

Proti tomu se musím ohradit. Společnost Golf Resort pravidelně v závěru roku předkládá žádost o zápočet prostředků vložených do oprav a technického zhodnocení golfového areálu. Žádost o zápočet pro rok 2010 byla předána do podatelny magistrátu 15. prosince 2010 a její přijetí bylo městským úřadem potvrzeno. Je samozřejmé, že rada města a zastupitelstvo mohou rozhodnout v neprospěch společnosti Golf Resort a rokem 2014 požadovat doplacení rozdílu kupní ceny bez možnosti využití snížení ceny o prostředky vložené do oprav a technického zhodnocení.
Vzhledem k tomu, že změna evropské legislativy vstoupila v platnost až po uzavření smlouvy, je možné toto vykládat několika možnými způsoby, naše společnost rozhodně předloží legislativní výklad k této situaci z našeho pohledu.

Upozornili jste na změnu legislativy vedení města včas?

Společnost Golf Resort upozornila na možnost řešení této situace se skoro tříletým předstihem, aby bylo možné o celé věci diskutovat mezi městem Karlovy Vary a naší společností a bylo dosaženo nekonfliktního řešení.
O to víc mě zaráží, že se článek nese v duchu, že naše společnost nedodržuje podmínky kupní smlouvy, a nesouhlasného kategorického stanoviska radních.
Jsem přesvědčen, že takto účelově zveřejňované neobjektivní informace neslouží k dobrému vztahu mezi městem a naší společností.

Dodržuje Golf Resort všechna ustanovení kupní smlouvy o prodeji golfového hřiště, k nimž se zavázal?

Ano. Všechna ustanovení kupní smlouvy z roku 2004 a prostředky vložené do oprav a technického zhodnocení dosáhly do roku 2010 objemu víc jak 40.000.000,- korun. Součástí kupní ceny je 20.000.000,- korun, které subjekt může zaplatit do deseti let, nebo je započítat oproti prostředkům vynaloženým do oprav a technického zhodnocení. Tento bod vkládalo město do smlouvy proto, aby společnost Golf Resort rozvíjela golfový areál.
Z porovnání vložených prostředků 40.000.000,- a závazku 20.000.000,- korun jasně vyplývá, že společnost Golf Resort již dvojnásobně překročila svůj slib, a přitom ještě zbývají tři roky do konce účinnosti této smlouvy.
Výsledkem těchto vynaložených finančních prostředků je, že golfový areál sloužící zejména ke golfové turistice zvyšuje atraktivitu Karlových Varů a je vždy vnímán jako karlovarské golfové hřiště, mimo jiné jedno z nejlepších v České republice.


Autor: Ivana Kalinová

25.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení