Přestože teploměr o uplynulém víkendu hlásil opět silné mrazy, lyžařům to náladu nezkazilo. Do zimních areálů jich vyrazila celá řada a odměnou jim byl dostatek sněhu a na některých místech také slunečné počasí.

„Je pravda, že nejdřív mě mráz od návštěvy hor trochu odrazoval, ale nakonec jsem nelitoval. Navíc v bufetu se člověk vždy příjemně zahřeje,“ pochvaloval si Robert Zelenka, který do Krušných hor přijel z Písku.

Velmi dobré podmínky nabízel například skiareál Klínovec. „Počasí zvlášť v neděli nabízelo nádherné lyžování na perfektně upravených sjezdovkách i přes nízké teploty, které momentálně v Česku panují. Před chladem vás ochrání bubliny na Cinestar Expressu anebo se můžete zahřát v barovém stanu a restauracích přímo na sjezdovkách. Celý areál je v provozu,“ řekli provozovatelé moderního lyžařského areálu.

Dobré lyžování bylo také ve skiareálu v Abertamech. Ten dostal nový kabát a nabízí celou řadu zajímavostí. „Skiareál Abertamy nabízí dvě sjezdovky v délkách 150 a 350 metrů. Je vhodný pro rodiny s dětmi a úplné nováčky. Na své si přijdou také zdatní lyžaři a snowboardisté. Součástí areálu je nový K2 Freestyle Park Abertamy,“ uvedla za skiareál Lucie Švarcová.

Podle ní skiareál Abertamy jako jediný skiareál v Krušných horách nabízí pojízdný pás pro děti a začátečníky. Pojízdný pás v délce šedesáti metrů se spustil 2.února 2012.

„Ve Skiareálu Abertamy bude v průběhu sezony 2012 zprovozněn snowtubing. Aktuálně se připravuje trať,“ doplnila k nabídce skiareálu Švarcová.