I přes nejrůznější rozmary počasí jsou i v těchto dnech koupaliště velmi vyhledávaná. Výsledky měření hygieniků potvrzují, že kvalita vody je zatím v dobrém stavu.

Oblíbeným místem ke koupání je například volnočasový areál Rolava v Karlových Varech. Zde je zatím podle měření voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi. „Na Rolavu chodíme moc rádi nejen kvůli koupání, ale také za sportem i občasnými letními koncerty i dalšími akcemi," zhodnotil areál Michal Beránek z Karlových Varů.

Dobré výsledky kvality vody je podle krajské hygieny na koupališti Dřenice u Jesenické přehrady.

Oblíbeným místem je také koupaliště Michal v Sokolově. Zde je pro lidi připravena i celá řada atrakcí a kvalita vody podle posledního měření je také velmi dobrá. „Na koupaliště Michal jezdím velmi rád. Vždy se tady s rodinou skvěle odreagujeme. Také se mi líbí, že provoz koupaliště vždy zahajuje koncert nějaké kapely," pochvalovala si Lucie Nováková z Chodova.

Vhodnou vodu ke koupání má také Lido v Mariánských Lázní. Součástí koupaliště jsou chatky s hygienickým zázemím, restaurace a občerstvení. Kapacita je cca 500 návštěvníků. Koupaliště je umístěno v lesoparku, odkud je rovinatým terénem přístup k vodní ploše.

Hůře na tom jsou návštěvníci Velkého Rybníka. Zde už je dlouhodobě jakost vody zhoršená. „Snažíme se podmínky v této chatové oblasti stále vylepšovat, samozřejmě podle našich finančních možností. Na tuto rekreační oblast nezapomínáme," potvrdil Martin Maleček, starosta Hroznětína, pod který Velký Rybník spadá.

Ještě horší je situace na Skalce, kde je voda ke koupání nevhodná.

Oblíbeným místem je také koupaliště v Nové Roli. Zde je voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi.