Koupaliště v kraji mohou milovníkům vody aktuálně nabídnout velmi dobrou kvalitu. Lidé se pouze modlí, aby jejich chuť po koupání vyslyšelo také počasí.
Dobrá kvalita vody je například na koupališti Rolava. „Už jsem tady byla několikrát a myslím, že je to tady celkem v pořádku a rekonstrukce hodně prospěla,“ uvedla Klára Mikešová z Karlových Varů, která má Rolavu kousek od domova.

Podle měření Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje je voda na Rolavě v pořádku a vhodná ke koupání. Koupaliště dále nabízí občerstvení a zastřešené posezení, WC, sprchy, vodní záchrannou službu, dětské pískoviště, prolézačky, houpačky, lavičky a také dráhu pro in–line bruslení. Na Rolavě by se měly konat v létě také některé kulturní akce.

S kvalitou vody je na tom dobře také koupaliště Michal v Sokolově. To nabízí také řadu možností, jak se příjemně odreagovat u vody. „Jezdím sem moc rád, protože je tady i tobogán a skluzavka, takže se tady vždy vyřádím s celou rodinou. Navíc se mi zde líbí občertsvení a okolní příroda a možnost různých dalších výletů a aktivit,“ zhodnotil možnosti koupaliště Michal Tomáš Janák ze Sokolova, který sem na Michala jezdí pravidelně.


Horší podmínky ale hlásí například Velký rybník, kde je podle hygieniků zhoršená jakost vody.