„Po deváté hodině hladina Ohře v Karlových Varech už klesla pod první povodňový stupeň,“ hlásil mluvčí magistrátu Jan Kopál. „Během vánočních svátků byla situace horší, to byl na mnoha místech i třetí stupeň,“ doplnil Svejkovský.

Právě na Štědrý den se řeky na mnoha místech vylily ze svých koryt, voda zaplavila zahrádkářské kolonie, cyklostezky, některé komunikace a pohltila tehdy i část nového volnočasového areálu Náplavka v Karlových Varech. Město už při jeho výstavbě muselo počítat s možností povodní, a proto jsou všechny prvky, které se tam nacházejí, k tomu přizpůsobeny. Tentokrát voda zaplavila Náplavku jen z malé části, a to už zaměstnanci Lázeňských lesů prostranství vyčistili od naneseného dřeva a naplavenin, které tam Ohře vyvrhla. Nyní to budou muset udělat znovu.

Zemina se zbytkem keře zůstala viset nad gabionovou zdí.
V ulici Na Vyhlídce se sesunul svah. Stezka na Tři kříže je uzavřená

Velká voda za sebou nechává opravdu mnoho nepořádku, a také velké množství dřeva. To vše se bude muset uklidit včetně odpadků, které zachytily stromy či keře poblíž koryt. Některé stromy Povodí Ohře od vánoční vlny přitom už odklidilo. „Popadané stromy musely pryč. Nyní nás čeká odklizení podmáčených stromů, některé další na březích navíc máme v plánu pokácet,“ uvedl Svejkovský a dodal: „Co se týče nepořádku, který je na březích a týká se i odpadků uchycených na stromech, to je v naší gesci. Hodně nám v těchto případech pomáhají jarní akce související s úklidem řeky Ohře.“

Voda o Vánocích zatopila mnohé objekty v lázeňském území, kudy naopak protéká řeka Teplá. Nevyhnula se ani opraveným Císařským lázním, kde ovšem naštěstí nenapáchala žádné škody.

Zdroj: Kopecká Jana

„Poslední zvýšená hladina za uplynulých 24 hodin nezpůsobila nikde žádné další škody, nemuseli jsme ani nikde čerpat vodu. Vzhledem k tomu, že hladiny řek klesají, neočekáváme tedy, že by nějaké další škody způsobené vodou přibývaly,“ konstatoval mluvčí radnice. „Škody po velké vodě z Vánoc ještě vyčíslené nemáme, čekáme nejen na zprávy a podklady techniků úřadu, ale také na hlášení městských organizací a subjektů, které spravují městské nemovitosti a areály,“ uzavřela mluvčí radnice Helena Kyselá.