Místo vodáckého oddílu Slavie Karlovy Vary bude loděnici pod Chebským mostem provozovat firma Petr Putzer, s.r.o. Ta se ve vyběrovém řízení umístila jako první a rada města s novým pronájemcem už souhlasila. „Tato společnost nabídla za roční pronájem 170 tisíc korun ročně, tedy nejvíce ze všech zájemců.

Podmínkou pronájemní smlouvy je ale dohoda s vodáckým oddílem, který měl loděnici až dosud v pronájmu, aby i ten mohl objekt využívat k uložení lodí a jako své zázemí. Dohodu musejí obě strany uzavřít do 25. června,“ uvedl Jakub Kaválek, mluvčí karlovarské radnice. Podle Tomáše Hybnera, náměstka karlovarské primátorky, je výsledek výběrového řízení dohodou s vodáckým oddílem podmíněný. „Pokud se spolupráce nepodaří, budeme jednat dál,“ řekl Hybner.

Přestože jsou vodáci z výsledku výběrového řízení rozčarovaní, blokovat provoz loděnice nechtějí. „Jsme hodně zklamaní. Loděnice vždy patřila nám. Městu jsme nabídli nájem 120 tisíc korun a na výherce jsme neměli. Jak to bude dál, to uvidíme až po schůzce s novým pronájemcem. Oficiálně jsme ještě nic neobdrželi,“ uvedl Tomáš Kučera z vodáckého oddílu. „Takhle město deklaruje podporu karlovarského sportu! Sdružujeme dvousetčlennou základnu, a přednost dostane čistě komerční projekt.

O kolik jsme nabídli méně? O desetinu procenta? Tři měsíce snahy a teď tohle. Je to moje osobní prohra. Vodácký sport prostě nepatří k těm, které si město hýčká. Problémy ale dělat nechceme, vždyť loděnice už tři měsíce stojí a nic,“ uvedl František Lněnička. Jak ale dopadne dohoda s pronájemcem, to zatím nechce komentovat ani on.