„Pomáháme invalidům a seniorům s dopravou. K lékaři je vozíme, ale snažíme se o to, aby zde alespoň jednou v týdnu praktik ordinoval,“ říká Luboš Garaj, který svůj post starosty obce obhájil už poosmé.

Vše je ale snad na dobré cestě. Podle jeho dalších slov totiž bude ordinaci v Kyselce přebírat nový lékař a s ním se rýsuje možná dohoda na spolupráci.

„Věřím, že se dohodneme a lékařskou péči našim lidem zase zajistíme přímo u nás, bez nutnosti dojíždění,“ doplňuje starosta.

Vedle lékaře praktika chtějí ve Vojkovicích v následujícím období vybudovat víceúčelové sportovní hřiště, požární zbrojnici a opravit bytový fond, který si obec zatím ponechává.

„Privatizace bytů zatím není na pořadu dne. Část bytů jsme prodali a ty, co jsme si nechali, nás nijak extra nezatěžují,“ říká dále Garaj s tím, že samozřejmě většina investičních akcí závisí mimo obecní rozpočet i na penězích z různých projektů, fondů a dotací. Rozpočet na příští rok mají ve Vojkovicích připraven jako vyrovnaný a schvalovat ho budou zastupitelé v prosinci.

„Předpokládám, že k němu nebudou žádné velké výhrady. Máme v obci dvě sdružení a snažíme se spolupracovat. Na druhou stranu jsem ale rád, že zde opozici máme, protože je dobré znát i jiné názory,“ dodává Luboš Garaj, který za svůj největší úspěch uplynulého čtyřletého volebního období považuje výstavbu vodovodu v sousedním Jakubově, opravy obecních budov a komunikací a zateplení obecního panelového domu.