VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Volební kostky jsou vrženy. Lidé na Karlovarsku si vybírají nové zastupitele

Vítejte v on-line zpravodajství z volebních místností na Karlovarsku, kde jsou ve třiapadesáti obcích a městech od 8 hodin opět otevřeny volební místnosti a lidé v nich mohou až do čtrnácté hodiny rozhodovat o složení nového zastupitelstva. A tím pádem také nového vedení radnice, které ze zastupitelstva vzejde.

11.10.2014
SDÍLEJ:

Volební kostky jsou vrženyFoto: Petr Toman

19:57 V Ostrově zvítězila ČSSD, která získala osm zastupitelů. Druhá je ODS, má čtyři zastupitele. Třetí jsou Ostrováci.cz, získali tři místa v zastupitelstvu. KSČM má dva zastupitele, Strana svobodných občanů také dva. Po jednom mandátu má TOP 09 a STAN. K volebním urnám se dostavilo 35,38 % voličů.

19:32 V Karlových Varech volby skončily. Karlovarská občanská alternativa získala devět mandátů (oproti minulému volebnímu období si o jeden polepšila). Druhé je hnutí ANO 2011 se šesti zastupiteli. Následují hnutí Karlovaráci a ČSSD, které mají shodně po pěti zastupitelích. Po třech zastupitelských mandátech obdrží KSČM a koalice OCJJ, KDU-ČSL, Piráti a SZ. Dva zastupitele má ODS a stejně tak ALTERNATIVA. Volilo 33,2 % obyvatel města.

17:48 V Ostrově, druhém největším městě na Karlovarsku, zatím vede ČSSD s 34 procenty. Za nimi s odstupem stojí ODS s 17 procenty. Třetí příčka zatím patří sdružení nezávislých kandidátů a Křesťanské a demokratické unie - Československé strany lidové Ostrováci.cz. Zatím je spočítáno 57 procent lístků.

17:40 V Karlových Varech je sečtena polovina volebních okrsků. Vede KOA s 21,8 % hlasů, druhé je hnutí ANO s 15,14 %, na třetím místě ČSSD s 11,57 %, čtvrté je hnutí Karlovaráci s 11,33 %.

17:12 V Jenišově nešlo jen o volby, ale také o referendum. Na otázku "Souhlasíte s těžbou kaolinu v katastrálním území Jenišov?" odpovědělo 283 lidí, což je přibližně 45 procentní účast. Díky tomu byla překročena povinná 35% hranice a referendum se stalo platným. "Z 283 lístků byly tři neplatné, 24 hlasů bylo pro těžbu a zbytek, tedy 256 bylo proti těžbě," upřesnil starosta Jenišova Ivan Truksa. Což je ve výsledku téměř 92 procent odevzdaných hlasů.

15:36 Sečteno už mají také v Tepličce, kde se mohou pochlubit více než slušnou volební účastí. K volbám zde totiž přišlo 76,6 procent oprávněných voličů. Vítězství si odneslo sdružení Za hezký a klidný domov.

14:59 První obec už má i Karlovarsko. Sečteno mají v Černavě. Zde nejvíce hlasů dostal Josef Krouza za NK, která byla také jediným sdružením ve volbách. V Černavě přišlo k volbám 39,09 procent voliců.

14:53 První obcí, která v Karlovavarském kraji sečetla své hlasy, jsou Ovesné Kladruby na Chebsku. Zde k volbám přišlo 51 z 95 oprávněných voličů.

14:12 Jak sčítání probíhá? To se dozvíte zde

Volby skončili. Komise se vrhají na sčítání hlasů. Snímek je z volebního okrsku 3 v Kraslicích.

14:00 Volební místnosti na Karlovarsku se uzavřely. Nyní začíná sčítání hlasů. O dalším průběhu voleb Vás budeme samozřejmě aktuálně informovat na našem webu.

13:08 Volby zatím moc netáhnout. Což dokládají přeběžná čísla z volebních okresků. "My zatím máme 32 procent," uvedla členka komise z drahovické pedagogické střední školy. 

12:31 Souhlasíte s těžbou kaolinu v katastrálním území Jenišov? Na takovouto otázku odpovídají při volbách v referendum občané Jenišova. Svůj hlas přišlo k volbám odevzdat přibližně 60 procent občanů. Kdo by čekal podobné číslo i u referenda, ten by byl zklamán, neboť k této urně přišlo zatím jen kolem 40 procent občanů. Což už je úspěch, neboť tím překročili minimum 35 procent a referendum se tak stává platným.

12:25 V karlovarském volebním okresku dvacet, na základní škole J. A. Komenského sedá už několik let podobné seskupení komise. "Občas kolem nás někdo vymění, jsme ale takové stále jádro," odpovídají se smíchem. Při dotazu na nudu rázně odpovídají, že nudu tady neznají. "Budeme to mít ve tři spočítaný," smějí se s vědomím toho, že volič mohl nakřížkovat až 35 politiků.

11:45 - Chyše je jednou z několika mála obcí, kde si lidé mohou vybírat pouze z jedné kandidátky. Tomu podle některých členů volební komise odpovídá i účast. V Chyši je zaregistrováno 476 oprávněných voličů, odevzdat jlas jich přišlo dosud kolem 40 procent.

11:00 - O volby v Karlových Varech je překvapivě malý zájem. Účast se zatím pohybuje kolem 25 procent. Čekalo se minimálně o deset procent více.

10:00 - Teplička je obcí s nejmenším počtem voličů v okrese, obdobně je na tom Chodov u Bečova nad Teplou. V Tepličce dnes dopoledne z 94 oprávněných voličů odvolily zhruba dvě třetiny. A v Chodově? Velká záhada. Po vytočení čísla na obecní úřad se ozval ženský hlas. Po oznámení, že volá Karlovarský deník, kdosi odhodil sluchátko na stůl a už ho nezvedl. Pouze hlasy z dálky napovídaly, že tam je někdo přítomen. Na druhé zavolání bylo číslo obsazeno. A při dalších pokusech už signál hlásil, že je telefon odpojen. Buď mají v Chodově poruchu nebo vytrhli kabel ze zásuvky.

09:15 - Policie vyšetřuje v Nejdku podezření z kupčení s hlasy voličů. Na služebnu už údajně večer odvezla několik lidí.

09:00 - Příliš rychlý volič? V Hroznětíne na rovném úseku silnice v centru obce nezvládl řidič automobil a narazil do budovy radnice. Zatím není jasné, zda tak rychle spěchal k volbám nebo je za nehodou něco jiného. Každopádně ji nyní vyšetřuje policie.

08:00 - Druhým dnem pokračují na Karlovarsku komunální volby. Voliči mají ještě šest hodin, aby přišli odevzdat hlas, než se místnosti uzavřou a komise začnou sčítat hlasy. Po včerejšku se zdá, že rekordy v účasti padat nebudou. Například v Karlových Varech se účast zatím pohybuje mezi 12 až 24 procenty. Zvýšenému zájmu o volby by dnes možná mohla nahrát skutečnost, že meteorologové předpověděli pro region deštivé počasí a tudíž se nedá očekávat odliv lidí do přírody, na chaty a chalupy.

22:00 - Volební místnosti na Karlovarsku se uzavřely. S nimi pro dnešek končí i on-line zpravodajství, na další aktuální zprávy z průběhu voleb se můžete na webu Karlovarského deníku těšit už zítra, v sobotu 11. října po osmé hodině.

21:30 - Policie v Karlových řeší první událost týkající se komunálních voleb. U jedné z místností někdo vyvěsil leták, který na volby útočí. Deníku to potvrdila mluvčí krajské policie Kateřina Krejčí.

20:45 - Že to v Karlových Varech lidi k volbám zatím příliš netáhne, potvrzuje i zpráva ze dvou volebních okrsků ve čtvrti Dvory. Kolem 19 hodiny přišlo v prvním z nich ze 686 oprávněnými voliči k urně kolem 11 procent lidí. Ve druhém s 909 voliči to bylo o něco lepší, ale ne o mnoho. Účast se blížila k 15 procentům.

19:30 - Překvapení! V takzvaném lázeňském volebním okrsku číslo 10 v Karlových Varech, který je v centru lázní, je velmi slabá účast. Od otevření místnosti přišlo odevzdat do současnosti hlasy pouze deset procent oprávněných voličů z celkového počtu 296. "Čekali jsme, že ještě před otevřením budou u dveří čekat lidi, ale nebylo tomu tak. Co čtvrt hodiny přijde tak jeden člověk. Uvidíme zítra," uvedl Jan Kopál z volební komise.

18:54 Věznice ve Vykmanově se tentokrát volby vůbec nedotknou. „Senátní a ani komunální volby u nás neproběhnou. U komunálních by zde musel být momentálně uvězněný někdo z volebního okrsku Ostrov, což není," vysvětlila mluvčí věznice Zdeňka Stöckbauerová.

18:01 Na volby myslí i Městská policie v Karlových Varech. Ta sice neposílila své stavy, ale o to více zintenzivnila hlídky. „S republikovou policií jsme si rozdělili volební okrsky a místnosti. Naši strážníci namátkově kontrolují místnosti a každý předseda volební komise má na nás kontakt. Pokud by tedy k něčemu došlo. Posílili jsme však noční služby, které se během své hlídkové činnosti zaměřují na kontrolu zajištění místností, kde se nacházejí volební lístky," vysvětlil velitel karlovarské městské policie Marcel Vlasák.

Volební kostky jsou vrženy

17:00 - Na volby dohlíží úředníci krajského úřadu - a nejen ti. "V době konání komunálních voleb se budou na území Karlovarského kraje pohybovat dvě kontrolní skupiny krajského úřadu, které budou dohlížet na řádný průběh voleb," potvrdila Jana Pavlíková, tisková mluvčí krajského úřadu. "Kontroly by měl zároveň provádět také každý pověřený úřad. Podle našich informací se očekává i kontrolní skupina Ministerstva vnitra české republiky," dodala.

16:20 Už od čtrnácti hodin, kdy se ve Žluticích otevřely volební místnosti, sem proudili lidé. Podle starosty Václava Slavíka je účast slušná."Máme dva volební okrsky. Jeden už jsem navštívil, do druhého, kde volím i já, se teprve chystám," uvedl. Ve Žluticích, které mají před dva a půl tisíce obyvatel, lidé zřejmě letošní komunální volby nepodcení. Nerozhodují totiž pouze o novém složení místního zastupitelstva, ale také o budoucnosti teplárny v referendu. A v petici si jej prosadili právě místní. Podobné to je i v Jenišově. Zde občané odpovídají na otázku: Souhlasíte s těžbou kaolinu v katastrálním území Jenišov? Podle starosty Ivana Truksy zatím přišlo vyjádřit svůj názor okolo 70 občanů Jenišova.

15:30 - Je logické, že s největším množstvím kandidujících stran se voliči setkají v Karlových Varech. V našem okresu se najdou ale i mnohá další města a obce, která v počtu kandidátek krajské město dohánějí. Vzhledem k jejich rozloze a počtu obyvatel jsou výsledná čísla docela překvapivá. Kdo by čekal, že se na druhém místě v počtu kandidujících stran a hnutí umístí druhé největší město v okrese Ostrov, je na omylu. S jedenácti kandidátkami se na druhém místě umístil shodně Nejdek a Nová Role. Teprve třetí místo obsadil Ostrov, Merklín a Žlutice, a to s počtem deseti kandidátek. Za zmínku také stojí obec Valeč, kde se z necelé čtyřstovky obyvatel poskládalo celkem devět kandidujících stran a hnutí s jedenaosmdesáti kandidáty.

Volební kostky jsou vrženy

14:43 - Zralí a zkušení adepti na místa v zastupitelstvu převažují v Karlových Varech. Z celkem 394 kandidujících za politické strany nebo hnutí je přes 22 procent ve věku 60 a více let. Druhé největší zastoupení má kategorie 50 až 54 let, a to 13,45 procenta. Průměrný věk uchazečů o místa v karlovarském zastupitelstvu je 47,85 roku.

14:00 - Největší město v kraji, nejvíce obyvatel a tudíž i největší počet voličů, kteří přijdou k urnám. Právo vybrat si své zastupitele má v Karlových Varech zhruba 39 000 oprávněných voličů. Vybírají si z celkem 12 politických stran či hnutí a volebních seskupení 35 zastupitelů.

Nejmenší počet oprávněných voličů žije pro změnu v obcích Chodov u Bečova nad Teplou a v Tepličce. Je jich mezi 70 až 80. Na dvou místech současně s volbami začínají i referenda. V Jenišově se lidé vyjadřují k plánované těžbě kaolinu u obce, ve Žluticích je zase ve hře osud městské teplárny a její případná privatizace. Volit lze dnes do 22 hodin.

Autor: Redakce

11.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Obchodní zástupce 15 000 Kč

Obchodní zástupci OBCHODNÍ ZÁSTUPCE/KYNĚ KOSMETICKÝCH VÝROBKŮ. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OBCHODNÍ ZÁSTUPCE/KYNĚ KOSMETICKÝCH VÝROBKŮ, Kontakt: pí Vodičková Iveta, e-mail: biobohemia@post.cz, Prodej a nabídka kosmetických výrobků., Komunikativnost a dobré vystupování., Jazykové znalosti: ruský jazyk aktivně. , Řidičský průkaz skupiny B.. Pracoviště: Biobohemia s.r.o. - 001, T. G. Masaryka, č.p. 859, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Iveta Vodičková, .

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 17 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘ/KA. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KUCHAŘ/KA, Kontakt: pí Vlasta Jeřábková, tel.: 774410520, e-mail: vlasta.jerabkova@farmazvirat.cz, Pracovní doba: 7:00 - 15:30, Nabízíme stravenky.. Pracoviště: Horský statek abertamy s.r.o., Farní, č.p. 28, 362 35 Abertamy. Informace: Jeřábková, Ing. Zacharda, +420 774 410 520.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 20 000 Kč

Prodavači drogistického zboží, kosmetiky Prodavači drogistického zboží a kosmetiky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme znalost ruského jazyka, prac. doba 10,00-19,00 hod., Způsob hlášení s doporučenkou pouze v pondělí v době 11.00 - 17.00 hod.. Pracoviště: Istria vino, s.r.o. - 000, Vřídelní, č.p. 134, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Muhamet Gjocaj, +420 774 488 339.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 27 200 Kč

Lékaři specialisté LÉKAŘ/KA. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27200 kč, mzda max. 51900 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Kontakt: POUZE e-mailem., Požadujeme odpovídající vzdělání podle zákona č. 95/2004 Sb., trestní bezúhonnost, flexibilitu, týmovou spolupráci, profesionální přístup, znalost práce na PC. Atestace nebo specializovaná způsobilost vítána., , Zaměstnanecké výhody: Náborový příspěvek až 70 000,-Kč, příspěvek na stravování, možnost ubytování, výhodné mobilní tarify, příspěvek na penzijní připojištění, 5 týdnů dovolené.. Pracoviště: Karlovarská krajská nemocnice a.s. - 001, Bezručova, č.p. 1190, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Jana Jirsová, +420 354 225 663.


Ilustrační foto

V hotelech řádil zloděj. Pomozte kriminalistům s jeho dopadením

Ilustrační foto.

Do Chodova míří ojedinělá putovní kovárna

FOTO: Napříč republikou ušel 600 kilometrů

Uherské Hradiště, Chebsko - Vydal se pěšky z Uherského Hradiště až do Aše, ušel přes šest set kilometrů. Prošel tak jižní část České republiky. Domů dojel v naprostém pořádku, plný dojmů a zážitků.

Bývalého politika potrestal soud dvouletou podmínkou

Karlovy Vary – Bývalý sociálnědemokratický místostarosta Mariánských Lázní a také někdejší náměstek hejtmana Petr Horký odešel od Okresního soudu v Karlových Varech s dvouletým podmíněným trestem.

Agresivní zloději napadli po krádeži v obchodě zaměstnance

Karlovy Vary – Údery pěstí a vyhrožování šroubovákem. Takovou dohru měla krádež v jednom z karlovarských nákupních středisek, po níž dvojice lupičů, čtyřiačtyřicetiletý muž a osmatřicetiletá žena, napadli zaměstnance i ostrahu.

Baník ve Varnsdorfu: První bod a Vašíček v nemocnici

Varnsdorf - Varnsdorfští fotbalisté byli po souboji se sokolovským Baníkem zklamaní.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT