VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Volební průzkum potěšil i překvapil

Karlovy Vary - Exkluzivní průzkum agentury SANEP pro deník VLP ke komunálním volbám některé politické strany a hnutí překvapil, jiné potěšil. My jsme se proto lídrů či předsedů stran a hnutí zeptali, co si o umístění myslí:

12.9.2014 4
SDÍLEJ:

Politici jej ovšem nepřeceňují. Podle nich se někteří voliči rozhodují až na poslední chvíli.Foto: Ilustrační foto Deník Vladimír Meluzín

1. místo: Hnutí ANO 2011, lídr Čestmír Bruštík

Podle Čestmíra Bruštíka jsou to výsledky pro Hnutí ANO 2011 potěšitelné, ale nedělá z něj závěry. „Vážíme si toho, že nás respondenti zařadili na první město, ale počkáme si na skutečné výsledky voleb. V průzkumu navíc nejsou zahrnuty všechny strany a hnutí, které v Karlových Varech do voleb jdou a pořadím ještě mohou zamíchat. Pokud nám ale voliči důvěru dají, můžeme jim slíbit, že uděláme vše pro to, abychom splnili to, co jsme ve volebním programu slíbili a také to, co si budou přát oni. To je naše krédo," uvedl Čestmír Bruštík. Na dotaz, zda ANO bude usilovat o post primátora, dodal, že i to je možné, ale znovu upozornil, že to vše záleží na volebním výsledku. „Proto se zatím nevyjadřujeme ani k případné koalici. Průzkum je jedna věc, realita druhá."

2. místo: Karlovarská občanská alternativa, lídr Petr Kulhánek.

Průzkum Sanep osobně beru zatím s velkou rezervou, jednak kvůli nevelkému vzorku populace, ale zejména z toho důvodu, že průzkum v tuto dobu je stále ještě zejména hodnocením značek, nikoliv lidí. V komunálních volbách mám však zato, že lidé si svůj názor utváří až podle osobností, které v kompletním podání dostanou až na hlasovacím lístku, případně vysledují z místní kampaně, která se stále teprve rozebíhá. Proto mne nepřekvapuje podpora ANO, která je reflexí současné vlny popularity v rámci republiky. Z pohledu KOA máme myslím „našlápnuto" dobře, jako jediné lokální hnutí jsme se vklínili mezi zavedené strany s celostátní působností. Budu věřit, že lidé si svou volbu ještě utříbí právě podle osobností, které znají a u kterých mohou také hodnotit jejich dosavadní působení kladné nebo negativní, v současnosti i minulosti.

Pokud lidé našemu hnutí KOA dají takový mandát, který nám dá možnost sestavit městskou vládu, určitě si toho budeme vážit a uděláme pro to maximum. Samozřejmě by to bylo také příjemným závazkem pokračovat v rozdělané práci mé jako primátora, stejně jako všech mých kolegů.

3. místo: ČSSD, lídr Edmund Janisch

Podle Edmunda Janische je umístění ČSSD podle tohoto průzkumu velmi dobré. „I když z praxe víme, že se lidé o tom, komu vhodí hlas, většinou rozhodují až na poslední chvíli. My budeme chtít být úspěšní, ale to záleží především na voličích. V minulých volbách jsme získali sedm mandátů a chtěli bychom jich pochopitelně více. Ale znovu říkám, záleží na voličích. Volební kampaň teprve začínáme, protože jsme se obávali, aby naše volební témata nepřevzaly i jiné strany a hnutí. I tak už víme, že se stejně budou prolínat. S umístěním podle tohoto průzkumu jsme ale spokojeni.

4. místo : TOP09, lídr Roman Maleček

Z výsledků je tak trochu rozpačitý, také mu ovšem přináší i pozitivní myšlenky. „Rozpačitost je pro mě dána zejména tím, že „smyšlený kult osobnosti", jak to vypadá, bude zachraňovat mimo republiky i Karlovy Vary a nás průzkum prozatím řadí na „bramborový stupínek", i když by se nám moc líbilo místo na stupních vítězů. Pozitivita pak vychází z toho, že laciná a populistická hesla zatím u Varáků dle průzkumu nenachází ohlas a stejně tak si snad pamatují, co se v jejich městě dělo ještě před nedávnem. Nicméně je pravda, že jde o první průzkumovou vlaštovku a hlavní volební masáž teprve přijde a může vlastními výsledky voleb hodně zamíchat. Přesto by bylo fajn, kdybychom jako topka minimálně obhájili 4 stávající zastupitelské mandáty a třeba k nim ještě něco přidali, ale to bude opravdu záležet na obyvatelích tohoto města.

5. místo: KSČM, lídr Věra Bartůňková

Podle Josefa Murča, městského předsedy KSČM, je to umístění tradiční a nijak nevybočuje. V uplynulých volbách získala KSČM čtyři mandáty v karlovarském zastupitelstvu a letos by ráda měla o jeden či dva více. „Bude velmi důležité, kolik hnutí a stran se do zastupitelstva dostane a kolik preferenčních hlasů kandidáti získají. Hnutí ANO na prvním místě nás nepřekvapilo. To se dalo čekat a pro ně je to úspěch. My jsme ale volební kampaň ještě nezačali, to nás čeká za pár dnů a věříme, že budeme úspěšní," uvedl Josef Murčo.

6. místo: Hnutí O co jim jde?! s podporou KDU-ČSL, Pirátů, Strany zelených a Ládi Gerendáše, lídr Otmar Homolka

Je to zatím první a podle nás poněkud neprůkazný průzkum. Neumím si ale představit, jak by se podle těchto zveřejněných výsledků sestavovala případná koalice. Jsme ale velmi rádi, že nás voliči berou vážně, sledují naši dlouhodobou práci a pro některé jsme uskupením, které by volili. Za to jim děkujeme. Nyní máme v zastupitelstvu tři mandáty a toto skóre bychom chtěli vylepšit. Snad se to povede.

7. místo: ODS, lídr Petr Bursík

Podle krajského předsedy Jiřího Vaněčka bere ODS výsledky průzkumu velmi vážně. „Obnovení a získání důvěry zpět je těžký úkol. Minulost nezměníme. Jsme trpěliví a přistupujeme k tomu s pokorou. Zázraky se nestanou bez zásadních změn a ty důležité jsme zvládli. Nové vedení a jasná deklarace, že jsme jedninou možnou cestou je prosazování základních pilířů pravicové politiky ODS, se kterými byla založena jako přímý pokračovatel Občanského fóra, je první důležitý krok. Získání kvalitních kandidátů v této nelehké době, kteří jsou přesvědčeni, že stojí za to pro to dobré bojovat, je druhý krok. Podařilo se nám sestavit kandidátku z lidí vzdělaných, zkušených, s čistou minulostí, s vysokou úrovní osobní odpovědnosti. Uvědomme si, že dobrou nebo špatnou politiku na komunální úrovni více než ideologie ovlivňují samotní lidé, jejich charakter a inteligence, to je třetí krok, který má v moci výhradně volič," uvedl Jiří Vaněček.

7. místo: Starostové a nezávislí, lídr Jaroslav Růžička

Průzkum je teprve v začátcích předvolebního období a jasně odráží nálady společnosti na celostátní politiku. Neděláme z něj proto žádné závěry. Naše kampaň začne tento týden, kdy voličům představíme naše kandidáty i volební program.

Autor: Ivana Kalinová

12.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 35 000 Kč

Řidiči tahačů ŘIDIČI TAHAČŮ A AUTOBUSŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 35. Poznámka: Firma VEGA CZECH s působností po celé ČR přijme do pracovního poměru řidiče nákladních vozidel a autobusů pro přepravu vozidel v rámci EU. Požadujeme řidičské oprávnění pro skupinu C+E,D včetně profesního osvědčení, spolehlivost, samostatnost. Nabízíme zajímavou práci s jistotou nadstandardního výdělku, včetně zaměstnaneckých výhod a bonusů.. Pracoviště: Vega czech s.r.o. - 001, Obchodní, č.p. 85, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Petr Shorný, +420 353 997 106,602 127 872.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 27 200 Kč

Lékaři specialisté LÉKAŘ/KA. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27200 kč, mzda max. 51900 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Kontakt: POUZE e-mailem., Požadujeme odpovídající vzdělání podle zákona č. 95/2004 Sb., trestní bezúhonnost, flexibilitu, týmovou spolupráci, profesionální přístup, znalost práce na PC. Atestace nebo specializovaná způsobilost vítána., , Zaměstnanecké výhody: Náborový příspěvek až 70 000,-Kč, příspěvek na stravování, možnost ubytování, výhodné mobilní tarify, příspěvek na penzijní připojištění, 5 týdnů dovolené.. Pracoviště: Karlovarská krajská nemocnice a.s. - 001, Bezručova, č.p. 1190, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Jana Jirsová, +420 354 225 663.

Služby - Služby Pedikérka, manikérka 15 000 Kč

Manikéři a pedikéři MANIKÉR/KA, NEHTOVÝ/Á DESIGNER. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MANIKÉR/KA, NEHTOVÝ/Á DESIGNER, Kontakt: POUZE Anh Ta Quynh, tel.: 776 533 688, e-mail: taquynhanh@seznam.cz, Svůj životopis zasílejte na: taquynhanh@seznam.cz, Pracovní doba: 9:00 - 17:00, Náplň práce:, • vyřizování objednávek zákazníků a komunikace se zákazníky, • modeláž a úprava nehtů, např. potažení gelem, lakování, • zdobení nehtů designem, aplikace umělých nehtů, • klasická manikúra, masáž rukou, Požadavky na zaměstnance:, - znalost vietnamštiny výhodou a praxe v oboru výhodou , - mimořádný zákaznický servis, komunikativní osobnost , - odolnost vůči stresu, spolehlivost , - schopnost se rychle učit novým věcem a pracovat v týmu. Pracoviště: Truong giang nguyen, Sokolovská, č.p. 231, 360 05 Karlovy Vary 5. Informace: Anh Ta Quynh, +420 776 533 688.

Kultura a sport - Kultura a sport Maséři (kromě odborných masérů ve 19 500 Kč

Maséři (kromě odborných masérů ve zdravotnictví) MASÉR/KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: MASÉR/KA, Kontakt:pí Ing. Milada Muchnová, tel.: 353 348 560, 731 429 019 , e-mail: personalni@bristolgroup.cz, Pracovní doba: 7:15 - 15:45, Požadujeme:, - osvědčení o získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání masér (akreditace Ministerstva zdravotnictví ČR), - praxe v oboru, - alespoň základní znalost ruského jazyka, výhodou AJ, - výpis z rejstříku trestu, - samostatnost, pracovitost, spolehlivost, Nabízíme:, - příspěvek na dovolenou, - penzijní připojištění a životní pojištění, - dotované stravování, - možnost doplnění kvalifikace na náklady zaměstnavatele - kvalifikační dohoda, - možnost ubytování. Pracoviště: Bristol a.s. - 000, Sadová, č.p. 2026, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Milada Muchnová, +420 353 348 560,731 429 019.


Ilustrační foto.

V kempech zapomněli, že i tady platí evidence tržeb

Videosouhrn 17. srpna 2018

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne

Na pivní slavnosti po železnici speciálním vlakem z Karlových Varů

Karlovy Vary - České dráhy vypraví v sobotu 18. srpna zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar na Tachovsku.

O nás bez nás? To už města nechtějí

Karlovarský kraj - Veřejná projednání jsou stále oblíbenější nejen u občanů. Šetří čas i obcím.

Podvodníci našli další „povedený“ fígl. Vydávají se i za pošťáky

Karlovarský kraj - „Dobrý den, jsme z České pošty a kontrolujeme doklad SIPO,“ i takto zdánlivě nevinně může začít návštěva podvodníků, kteří si vybírají hlavně, jak jinak, starší občany.

FOTO: U Hroznětína se převrátila cisterna s fekáliemi

Karlovarsko - Cisterna, která převážela fekálie z nedalekého chovu zvířat, havarovala ve čtvrtek odpoledne u Hroznětína na Karlovarsku. Hasiči ze tří jednotek museli řešit únik nákladu i provozních kapalin. Komplikované vyprošťování jim trvalo několik hodin. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT