Věznice ve Vykmanově se tentokrát volby vůbec nedotknou. „Senátní a ani komunální volby u nás neproběhnou. U komunálních by zde musel být momentálně uvězněný někdo z volebního okrsku Ostrov, což není," vysvětlila mluvčí věznice Zdeňka Stöckbauerová.
Na volby myslí i Městská policie v Karlových Varech. Ta sice neposílila své stavy, ale o to více zintenzivnila hlídky. „S republikovou policií jsme si rozdělili volební okrsky a místnosti. Naši strážníci namátkově kontrolují místnosti a každý předseda volební komise má na nás kontakt. Pokud by tedy k něčemu došlo. Posílili jsme však noční služby, které se během své hlídkové činnosti zaměřují na kontrolu zajištění místností, kde se nacházejí volební lístky," vysvětlil velitel karlovarské městské policie Marcel Vlasák.
Poněkud atypické jsou komunální volby v penzionu v karlovarské městské části Drahovice. Volit se tady bude pouze jeden den, a to v sobotu. Část obyvatel přijde k volební schránce v jídelně, za dalšími se s přenosnou urnou dostaví na jejich pokoje členové volební komise.
Ti přijdou i za paní Vlastou Moravcovou do jejího karlovarského bytu. Na to, aby se sama vydala do volební místnosti, se už necítí. V devadesáti letech je nejstarší kandidující nejen na Karlovarsku, ale patrně i v celém kraji. A která strana ji má na své kandidátce? Je to Občanská demokratická strana.
Volit je možné i v krajské nemocnici v Karlových Varech nebo v Chebu. „Původně se ozvalo pět pacientů z chebské nemocnice a šlo by se za nimi s přenosnou schránkou. Ještě před začátkem voleb ale byli čtyři propuštěni domů. Zbývající odvolí v sobotu. Nemocnice jsou ve spojení s volebními komisemi a pokud by se situace změnila, budeme na to reagovat," uvedl mluvčí krajské nemocnice Vladislav Podracký. ⋌