Ve čtvrtek 7. července proběhne ve 21.30 v budově Aeroportu křest nového spotu Voodoo lidsko-právní organizace Amnesty International (AI), který natočil britský režisér Steen Agro ze společnosti Lucky Men Films Davida Ondříčka. Spot namluvil prezident MFF KV Jiří Bartoška. Ten ho také osobně pokřtí a podepíše VIP banner na podporu nové kampaně AI. Akce se koná v rámci tzv. Dne s Amnesty ve Varech.

Amnesty International je oficiálním neziskovým partnerem 46. ročníku MFF KV a ve Varech pořádá ve čtvrtek 7. července od 11. hodin podpisovou a kulturní akci zakončenou koncertem kapely United Flavour. „Návštěvníci festivalu mohou u stánku Amnesty před Aeroportem podpořit kampaň Za nespravedlivě vězněné - konkrétně bojujeme za právníka ze Sýrie, ženu z Íránu a novináře z Číny,“ vysvětluje Kateřina Šaldová z Amnesty. „Zatímco hvězdy stříbrného plátna se snaží dostat na každý plakát, naše „hvězdy“ by raději žily obyčejný život,“ dodává.

Akci Amnesty osobně podpoří vedení MFF KV v čele s prezidentem Jiřím Bartoškou, který pro Amnesty také namluvil spot. Ten vznikl v dílně společnosti Lucky Men Films a natáčení vedl režisér známý například filmem Sklapni a zastřel me (Shut up and Shoot me, 2005), který byl na MFF KV promítán v roce 2006 v rámci sekce Variety´s Critics´ Choice. „Většina reklam pracuje s emocemi a snaží se diváka šokovat. My jsme se rozhodli využít komediální prvky. Věříme, že si to lidé spíše zapamatují,“ vysvětluje své záměry režisér Steen Agro. „Myšlenka voodoo pracuje s tím, že lidé mohou ovlivnit věci na druhém konci světa, aniž by byli přímo u samotného dění,“ dodal Agro.

Co vás tedy ve čtvrtek čeká? Přijďte si do Aeroportu odpočinout a užít voodoo noc, zatančit na hudbu United Flavour a sundat „hvězdy Amnesty“ z plakátů. Přes den vás čeká navíc kreativní hra, v níž máte možnost vyhrát víc jak 200 luxusních cen.

CO: Den s Amnesty ve Varech, křest spotu a podpis VIP banneru
KDY: čtvrtek 7. července
• 11.00 – 20.00 Den s Amnesty, oficiálním neziskovým partnerem 46. ročníku MFF KV
• 21.30 křest spotu
• 22. 00 koncet United Flavour
KDE: Aeroport, Divadelní náměstí 29