„Konference je veřejně přístupná a zazní na ní příspěvky odborníků i laiků věnované Skokům. Zveme všechny nejen na přednášky, ale i na setkání přátel a příznivců Skoků. Kromě představení historického vývoje zaniklé obce a poutního místa budou prezentovány i další zajímavé příspěvky. Například 3D model zaniklé obce či studie obnovy sídla,“ uvedl Jiří Schierl, předseda spolku Pod střechou, který se záchraně poutního místa věnuje.

Na konferenci budou představeny také poznatky ze stavebně historického průzkumu proslulého poutního kostela nebo příspěvky, které mapují úsilí o záchranu a obnovu Skoků.

Konference bude zahájena v sobotu v 10 hodin v sále Infocentra Toužim na náměstí Jiřího z Poděbrad 35.

Vybíráme z programu akce

Sobota 2. prosince
10:15-12:30 O historií obce i poutního místa hovoří předseda spolku Pod střechou Jiří Schierl
13:30-17:50 Na téma Katolická poutní místa pohledem kulturní geografie promluví Silvie R. Kučerová a Zdeněk Kučera. Jiří Schierl bude vyprávět o hledání původní kaple Panny Marie Pomocnice ve Skokách a s Lenkou Schierlovou Luňáčkovou představí historické fotografie Skoků. O projektu Živé Skoky, směřujícímu k oživení poutního místa pohovoří Petr Linhart, o obnově areálu Skoků Antonín Hůla.

Neděle 3. prosince
10:00 Exkurze (Skoky, Žlutice, Teplá)

Akce se koná v rámci projektu Živé Skoky 2017 – 300 let poutního místa Skoky u Žlutic, který finančně podpořilo Ministerstvo kultury a Karlovarský kraj.