A příliš naděje žadateli nedává ani ředitel Správy lázeňských zřídel a kolonád Milan Trnka. Právě tato městská organizace o léčebnou vřídelní vodu v Karlových Varech pečuje.

„Takové žádosti jsme už zaznamenali. Voda je ale určena pouze pro léčebné účely a povolení k převozu podléhá jako správci zdrojů Ministerstvu zdravotnictví," vysvětlil ředitel Trnka. Podle něj je transport vřídelní vody mimo Karlovy Vary proti všem staletým lázeňským tradicím a velmi jí škodí. „Vodu je nejlepší pít přímo u zdroje. Jenom tak pitná kúra pacientovi skutečně pomáhá. Převozem účinnost okamžitě ztrácí. Vřídelní vodu využívají k vanovým koupelím i lázeňské hotely a sanatoria a těm ji distribuujeme potrubím, tedy nejrychlejší možnou cestou," doplnil ředitel Trnka. A přidal výstižné přirovnání. „To máte jako s pivem. Každý štamgast se rád napije piva přímo od pípy. Když mu ho ale přinesete za čtyři hodiny, tak ho zhnuseně vylije."

V Karlových Varech se už kdysi lahvoval Mlýnský pramen, ale lázeňští hosté si jej odváželi jako pokračující pitnou kúru. „Pitnou léčebnou karlovarskou vodu to ale nikdy nemohlo nahradit. Pak se od toho ustoupilo. Stejně jako od dovozu pramene do Jáchymova. Tam byla voda dovážena jako ochutnávka pro tamní pacienty, nikoliv pro léčebné účely," zdůraznil ředitel. Lidé si ji mohou u pramenů načepovat do lahve, ovšem nikoliv do pětilitrových barelů. I tak ale ztrácí svou výjimečnost.

V Mariánských Lázních ani ve Františkových Lázních se nesetkali s žádnou společností, která by chtěla minerální vodu dovážet do jiných lázeňských zařízení.

Jedinou novinkou, která se chystá v Mariánských Lázních, je stavba dalšího minerálkovodu. Minerální vodou tak bude disponovat i jiná společnost než Léčebné lázně Mariánské Lázně, a to hotel Cristal Palace.