Levné parkování dotované na úkor všeho ostatního vytváří prostředí, kde je stále obtížnější zaparkovat. Kancelář architektury města Karlovy Vary (KAM) se tématu parkování bude věnovat přednáškou odborníka a dalším setkáním s občany města.

„Zveme obyvatele města na přednášku architekta Petera Bednára ze společnosti Jakub Cigler Architekti, který promluví o problematice parkování obecně, ale i o problémech spojených s parkováním v Karlových Varech,“ uvedla Jana Boukalová z KAM. Přednáška se koná 15. ledna od 18 hodin v sídle KAM na náměstí Dr. M. Horákové 2041.

Ideální parkovací místo je přímo před vstupem do čehokoliv, kde během dne potřebujeme být, je vyhrazené jen pro nás a je zadarmo. Přestože je tato představa nereálná, města jí vychází vstříc, protože v době, kdy se téměř vše zdá nejisté, se můžete spolehnout na jediné. A to všeobecný souhlas, že parkování je málo a přidáním více míst se nemůže nic zkazit.

KAM pokračuje v cyklu setkávání KAMjdeme°
Už třetí setkání KAMu s občany města proběhne 29. ledna v ZŠ Jana Amose Komenského v Drahovicích. Stejně jako na prvních dvou setkáních se místním představí celý tým kanceláře a přiblíží jim svou práci. Následovat bude diskuse s občany o tom, jak se jim v Drahovicích žije, co jim zde chybí a co je trápí. „V druhé části diskuse bychom se rádi věnovali právě dopravě v klidu, tedy parkování, a dopravní situaci v Drahovicích. Názory a zkušenosti obyvatel města jsou pro nás velmi důležité,“ poznamenal ředitel KAMu Petr Kropp.