Jenomže tuhničtí patrioti a pamětníci na kostel nezapomněli a léta se snažili, aby osud této církevní památky nezůstal zahrabán pod zemí. A to se podařilo. Postaralo se o to tuhnické zájmové sdružení Žijeme TUhnice a především Jindřich Nový a předseda Lukáš Květoň. „Na pamětní desce budou informace o tomto kostelu, který byl postaven v roce 1890. Nebyl nijak malý, pojal až sto lidí." uvedl náměstek Michal Riško (ČSSD).

Podle náměstka Jiřího Klsáka jsou v Karlových Varech podobných torz bývalých církevních i jiných staveb desítky. „Pro Tuhnice to byla významná kaple a členové spolku chtějí obnovit její památku," vysvětlil. Částečný archeologický průzkum v místě, kde kostel stál, byl už proveden, základy odhaleny, ale nyní znovu zasypány. Podle náměstka Klsáka je nelze nechat odhaleny, protože leží pod plochou parčíku mezi Šumavskou a Západní ulicí.

Vzpomínkový kámen částečně zaplatí magistrát, ale podle náměstka Klsáka se na nákladech bude podílet i spolek Žijeme TUhnice, který byl založen k oživení karlovarské čtvrti Tuhnice, sdružování obyvatel a připomínání historie místa.

Kromě památek se Žijeme TUhnice zaměřuje i na spolkový život v této karlovarské čtvrti. Na sobotu 24. září organizuje před Meteorem Sousedské slavnosti. Při tomto nevšedním sobotním odpoledni se zabaví děti i dospělí, protože pro sousedy všechny je připraven bohatý program.

Pro nejmenší loutkové divadlo a hry, všichni společně mohou sledovat velkou tuhnickou steeplechase hlemýždí dostihy a po dvacáté hodině je připraveno promítání historických snímků Tuhnic s komentářem Jindry Nového. Zázemí poskytne restaurace Meteor a občerstvení? Kdo co donese, což je originální nápad.