Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyhlídku čeká stavební smršť

Karlovy Vary - Bela Vista má stavební povolení. Město se postavilo proti demolici bývalé státní veteriny.

19.4.2013 11
SDÍLEJ:

UŽ NE JEN NA PLAKÁTU. Objekt Bela Vista, který má vyrůst na ulici Na Vyhlídce, už má stavební povolení. Investoři v této lokalitě plánují postavit další obytné komplexy. Foto: Deník/Martin Polák

Zatímco u staveb, které na Vyhlídce mají ještě vyrůst, protože dostaly požehnání bývalé městské koalice ODS a ČSSD i stavebního úřadu, je současné vedení města téměř bezmocné, u objektu bývalé státní veteriny se postavil náměstek Jaroslav Růžička na zadní.„S demolicí domu ani s objektem, který zde má vyrůst, nesouhlasíme. Tomu se budeme snažit zabránit. Snad to neprojde," doufají náměstek i jeho kolegové včetně primátora Kulhánka.

I přes snahu vedení města nyní korigovat stavby čeká ulici Na Vyhlídce stavební smršť. Po vile Adler, jejíž stavba už měsíce komplikuje dopravu a ztěžuje život místním lidem, je před zahájením stavby objekt Bela Vista. „Ten už má stavební povolení," chmurně podotkl náměstek Jiří Klsák. Proč? Protože náměstek Růžička vysvětlil, že ve srovnání s obytným komplexem Bela Vista je vila Adler pouhým mravencem.

A tím stavební boom na ulici Na Vyhlídce nekončí. Vedle hotelu Panorama hodlá investor postavit zbrusu nový dům Forest Hill .

Zda svah pod komunikací Na Vyhlídce tuto stavební zátěž vydrží, je otázkou. Už nyní je část před rokem opravené komunikace znovu plná děr a trhlin. A ty nezamaskují ani pohozené plechy, po nichž projíždějí auta.

A druhá část ulice Na Vyhlídce je znovu v rekonstrukci, takže to zde vypadá jako na staveništi a provoz i chůze jsou velmi nebezpečné.

Tím výčet nových staveb v této lokalitě zdaleka nekončí. Nad křižovatkou ulic Libušina a Pražské, tedy nad novým bytovým objektem Triplex, vyroste sedmipodlažní objekt se smělým názvem Prestige a na staré Pražské nad bývalou hospůdkou U Doubků se do svahu zakousl bagr. I tady se už staví.

Podle primátora Kulhánka i náměstků Růžičky a Klsáka dělá město co může, aby nové stavby Karlovy Vary nehyzdily a vzhled města negativně neovlivnily. K tomu mají sloužit tak zvané prostorové regulativy, jejichž studie už je zpracovaná. A není se co divit, že investoři a někteří architekti se už proti nim ohrazují. Písemně zaslal radě města výhrady například architekt Alexandr Mikoláš.

„Je nutné regulativy s komisí architektury a památkové péče dotáhnout do konce, a to co nejdříve," zdůraznil náměstek Růžička, který sice stížnosti investorů chápe, zároveň je ale přesvědčen, že regulativy jsou třeba.

Podle náměstka Jiřího Klsáka je si třeba uvědomit, že regulativy neomezují vzhled architektury, která ve městě vzniká. „Jde nám o výškové a objemové záležitosti a o to, kde se smí a nesmí stavět," vysvětlil.

Na dotaz, kdo je zodpovědný za barevnost fasád, protože některé domy jsou vymalované tak, že i tím hyzdí tvář města, náměstek Klsák sdělil, že to je v gesci památkářů. „Ti to mají hlídat a návrhy povolit či usměrnit. I památkáři mají ale při schvalování pouze poradní hlas," doplnil.

Autor: Ivana Kalinová

19.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti. Volit sem přišla i hejtmanka Jana Vildumetzová a ministr dopravy Dan Ťok.

Volební účast je zatím průměrná

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Karlovarský kraj – Pacienti v nemocnicích, senioři v Domovech důchodců, lidé, kteří mají adresu na magistrátu i vězňové, ti všichni, stejně jako ostatní voliči starší osmnácti let mohou v probíhajících volbách do Parlamentu České republiky volit.

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Jak zajišťuje městská policie bezpečnost občanů a jejich hlasů během voleb?

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

V Karlových Varech odvolili favorité voleb, hejtmanka Vildumetzová i ministr Ťok

Karlovy Vary - /FOTO, VIDEO/ Poměrně značný zájem je o volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v krajském městě Karlovy Vary.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení