Velké překvapení čekalo na karlovarského vozíčkáře Roberta Schneidera ve čtvrtek, když si chtěl zajet na domluvenou schůzku k lékaři. Před parkovištěm v ulici Na Vyhlídce, kde měl zaparkované své vozidlo, totiž na něj čekal hluboký výkop.

„Výkopu jsem si všiml v noci ze středy na čtvrtka, kdy jsem se vracel z bowlingu. To jsem ještě doufal, že přes něj dělníci položí podlážky, protože na parkovišti stojí jasná značka vyhrazených dvou míst pro vozíčkáře. Když jsem se dopoledne chystal k lékaři, zjistil jsem, že se k autu nedostanu. Reakce přítomných dělníků byla taková, že si mám půlhodinu počkat,“ vypráví dramatický zážitek Robert Schneider.

Jelikož podle něho dělníci nebyli schopní přivolat vedoucího, protože ten v daném okamžiku na místě nebyl, přivolal invalidní muž strážníky městské policie. „Dělníci tvrdili, že prý před vykopáním díry všechny obcházeli. Já o ničem nevěděl, nedostal jsem ani písemné oznámení. Je zvláštní, že když přijeli strážníci, dělníci výkop během deseti minut zasypali, a já tak mohl odjet. Schůzku u lékaře už jsem ale nestihl,“ pokračuje a dodává, že už ve čtvrtek večer byly přes výkop položeny podlážky.

Výkopové práce provádí v ulici Na Vyhlídce společnost ČEZ, která zde pokládá elektrický kabel. Její mluvčí Martin Sobotka vysvětluje, že situace na tomto místě je poněkud složitější a že daní dělníci určitě postupovali tak, jak měli. „Zaměstnanci obcházeli domy a na výkop lidi upozorňovali. Navíc každá domácnost o tom už byla před časem informována dopisem,“ říká mluvčí Sobotka.

Podle něho podlážky Na Vyhlídce kradou podnikatelé z obchodů. Na daném místě je ale pouze jedna prodejna. „Situaci komplikuje i to, že práce se provádějí u velmi frekventované silnice. Pokud vím, tak výkop u tohoto parkoviště měl trvat hodinu a pro lidi by případné zdržení bylo jen na půlhodiny,“ doplňuje mluvčí.

Na situaci po upozornění Deníku včera ihned zareagovali zaměstnanci magistrátu. „V podmínkách stanovených pro pokládku je povinnost umožnit průjezd a průchod k objektům v blízkosti výkopu. O tom, že tuto povinnost v případě tohoto parkoviště firma nedodržela, jsme se dozvěděli teď. Okamžitě provedeme kontrolu a zahájíme s ní jednání o nápravě,“ říká mluvčí radnice Jan Kopál a dodává: „Chápeme, že nedodržení podmínek výkopových prací obyvatelům ulice Na Vyhlídce zbytečně komplikuje život, a v případě vozíčkářů jim de facto znemožňuje opustit domov. Proto vyzveme stavebníka, aby své povinnosti urychleně splnil.“