Přestože by už od 1. listopadu měli mít řidiči přezuto na zimní pneumatiky, tak si z toho velký počet motoristů hlavu nedělá.

Potvrzují to jak prodejci pneumatik, tak přímo specializované pneuservisy. „Je pravda, že před 1. listopadem byl zájem samozřejmě větší, ale dodnes lidé chodí. Spíše si ovšem pneumatiky jen kupují. Opozdilci tedy rozhodně jsou,” potvrdil prodejce autodílů Václav Voříšek.

Podobné zkušenosti mají také v autoservisu KV Cars. „Přestože děláme téměř všechno, výměna pneumatik mezi naši nabídku nepatří. Lidé se k nám stále však chodí ptát, zda vyměňujeme. Vždy jim tedy poradíme nějaký pneuservis. Ale stále jich chodí dost s touto otázkou,” řekl Filip Trousil z KV Cars.
Ostatně nabídka pneumatik byla včera k vidění také na karlovarské burze a rozhodně nepatřily mezi opomíjené zboží.

Motorista, který nemá vyměněné pneumatiky, může očekávat také zvýšený zájem policejních kontrol.

„Policisté v kraji kontrolují zimní gumy v rámci běžného výkonu služby. Samozřejmě za souběžného splnění zákonem daných podmínek,” uvedl policejní mluvčí Pavel Valenta.

Podle řidičů je ale účinnější přístup pojišťoven.

„Dřív jsem zimní gumy nasadil na auto většinou až s příchodem prvního sněhu,” poznamenal Pavel Neumann z Karlových Varů. „Letos jsem to ale udělal už na konci října. Nechci riskovat nějaký ťukanec a pak problémy s pojišťovnou,” dodal.

„Vyměněno ještě nemám, nesněžilo, tak na to vůbec nespěchám,” sdělil opačný názor řidič, který si nepřál být jmenován.