Výstavba plaveckého bazénu v Karlových Varech se prodraží téměř o půl milionu korun. Uvedl to náměstek Jaroslav Růžička.
„Může za to chyba v projektu. Za vícepráce tak zaplatíme 476 tisíc korun. Může za to chyba v projektu,“ vysvětlil. Izolace stropu bazénu totiž nevyhovuje normám podle energetického auditu.

Růžička ovšem zdůraznil, že kdyby byl objekt vyprojektován správně, magistrát by tuto cenu zaplatit musel také. Přesto obdržel projektant od magistrátu pokutu, a to ve výši deseti tisíc korun.

Na podobné případy je podle náměstka Růžičky město připraveno. Město jako investor stavby má k dispozici pětimilionovou rezervu. „I když už jsme z ní čerpali, stále nám zůstává přes tři miliony,“ doplnil náměstek Růžička.

Přestože výstavba plaveckého bazénu u KV Areny je poměrně složitým projektem, stavební firmě se zatím daří harmonogram prací dodržovat, a dokonce je v mírném předstihu. Bazén by měl být dokončený v srpnu letošního roku. Problémy se stropními izolacemi se podle vedení města srpnového otevření bazénu nedotknou.

Vysoutěžená cena za plavecký bazén činí 266 milionů korun. Osmdesát pět procent ceny je financováno z evropských dotací, zbytek jde z rozpočtu města.

Zemní práce na bazénu už jsou téměř dokončeny a pracuje se také na parkovišti a lávce na druhou stranu ulice.

Bazén bude disponovat šesti plaveckými drahami a nebude chybět ani relaxační část. „Chceme zde vytvořit příjemné prostředí a doufáme, že se sem budou Karlovaráci rádi vracet. I proto zde budou nejrůznější atrakce včetně tobogánu. Věříme, že bazén bude hojně využívaný veřejností,” uvedl už dříve ke stavbě bazénu primátor Petr Kulhánek.