Ještě hodně času uplyne, než začne výstavba nových úseků D6 na Karlovarsku. Podle záměrů z loňského roku se přitom mělo letos začít s etapou mezi Bošovem a Knínicemi a také mezi Knínicemi a Žalmanovem. Dálnice se tak měla už přiblížit ke krajskému městu. Jenomže jak redakce Deníku nyní zjistila, tento časový harmonogram byl starý a až na konci letošního roku by se mohl začít stavět úsek Knínice – Bošov.

„Co se týče úseku Knínice – Bošov, tak v červnu bychom mohli vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele. Když to bude ideální a nenastanou žádné komplikace, stavět bychom mohli začít na konci roku, spíše to ale vidím na začátek roku příštího,“ říká Jan Hrazdíra, vedoucí úseku výstavby Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Karlovy Vary.

Silničáři předpokládají, že na úsek D6 Žalmanov – Knínice, který bude dlouhý 6,95 kilometru, vyhlásí výběrové řízení na konci letošního roku. „Náklady jsou odhadovány na 2,736 milionu korun bez DPH. Stavba by pak mohla být zřejmě zahájena v srpnu příštího roku,“ doplňuje mluvčí ŘSD Kamila Zahálková.

Ilustrační foto.
Spolek: Vary porušují kvůli akcím lázeňský zákon. Může to mít vliv i na festival

Podle šéfa výstavby Hrazdíry má už ŘSD vydáno územní rozhodnutí na další strategickou část, a to na etapu Žalmanov – Olšová Vrata. „Zatím ale není pravomocné,“ upozorňuje.

V současné době firmy pracují na dálnici spojující hlavní město se západem Čech na třech úsecích. Jde o přeložku v Krupé o délce 6,5 kilometru, další 9,2 kilometru dlouhá přeložka se staví také u Hořesedel a obchvat v délce 5,2 kilometru budují silničáři kolem Hořoviček. „Předpokládáme, že přeložku u Krupé uvedeme do předčasného užívání 28. srpna letošního roku,“ upřesňuje mluvčí Zahálková. Přeložka Hořesedel a obchvat Hořoviček by pak měly být hotovy příští rok.

Část D6, která se nachází v karlovarském okrese mezi Karlovými Vary a Bošovem, je dlouhá přibližně 30 kilometrů a je rozdělena na čtyři etapy. Jako poslední má přijít na řadu etapa Karlovy Vary a Olšová Vrata. Celkové náklady na výstavbu dálnice jen na část na území Karlovarska se mají pohybovat kolem 10 miliard korun.