Ještě před pár lety zde bývala rozlehlá louka. Dnes tu bydlí lidé, k nimž přibudou brzy další a v budoucnu by zde mohla vzniknout nová karlovarská menší čtvrť. Řeč je o území za Růžovým Vrchem směrem na Sedlec, kde soukromá společnost Luxury home staví Rezidenci Růžák a která v srpnu zkolaudovala další část bytů, do nichž se už brzy nastěhují jejich noví vlastníci.

„Jsme těsně před předáním nových bytů v právě dokončeném bloku C, kde se nachází celkem 49 bytových jednotek o velikosti 2+kk a 3+kk. Většinu jsme již prodali, zbývá nám už jen jedenáct volných,“ říká manažerka prodeje společnosti Luxury home Petra Pavlíková.

Nové centrum se otevírá na Jáchymovské ulici.
Podívejte se: Toto jsou místa ve Varech, kde by se mohly otevřít nové obchody

Celkem zde mají stát čtyři bytové domy s označením A, B, C, a D. Developer jde s jejich výstavbou obráceně, jako první byl postavený objekt D, kde už tři čtvrtě roku bydlí lidé. „Kapacita je stejná, to znamená, že i zde je 49 bytů. Ty jsme až na poslední tři obsadili všechny,“ pokračuje Pavlíková s tím, že na přelomu roku chce společnost zahájit výstavbu domu B, až poslední na řadu přijde A.

Zatímco D a C kupovali zájemci až po kolaudaci, v případě objektu B půjde o družstevní bydlení, kdy klient uhradí předem stotisícovou kauci a přímo se tak stává účastníkem výstavby. Kolaudace bytového domu se předpokládá v roce 2025.

Každý byt má svou vlastní terasu, sklep i kryté garážové stání. „Nejmenší jednotka o rozloze 61 metrů čtverečních stojí 3 miliony 900 tisíc korun. Největší 3+kk o velikosti 90 metrů čtverečních vyjde na 5 milionů 700 tisíc korun,“ upřesňuje manažerka prodeje.

Takto vypadala Moravská ulice v září.
Primátorka: řešit odpovědnost za poškozenou Moravskou ulici není aktuální

Investor cílí na místní klientelu. „Jsme proto velmi rádi, že zájem o byty v Rezidenci Růžák mají především Varáci, Češi. Je to převážně střední až mladší generace. Z většiny jde o koncové zákazníky a naše byty tak neslouží k pronajímání. Nebylo totiž naším cílem, aby byty skoupil podnikatel, který by je následně pronajímal,“ vysvětluje manažerka Pavlíková, podle níž většina kupujících musí sáhnout na úvěr, jen světlé výjimky jsou schopny uhradit byt ihned.

Výstavbou bytových domů Luxury home v této části města končit ale nechce. Investor si totiž uvědomuje, že poměrná velká plocha je atraktivní, a tak zde počítá i s menší zástavbou a také retailovými menšími obchody, které na tomto místě Karlových Varů stále scházejí.

Zdroj: Kopecká Jana