Prázdná a vystěhovaná. Tak nyní vypadá již bývalá problémová ubytovna v Krušnohorské ulici. Momentálně se vybírá firma, která nabídne studii, co s objektem bude dál.

„V současné době kontrolujeme, jestli budovu nepřebíráme se závazky. Pokud to bude splněno, jsme připraveni vyplatit deset milionů korun majiteli Žemličkovi," uvedl starosta Pavel Čekan (ČSSD).

Vystěhování ubytovny proběhlo podle starosty v klidu. „Pomohl tomu i majitel budovy, který odpojil část energií," uvedl starosta. Za ním přišlo několik rodin s tím, že nemají kam jít. „Mohli jsme pomoci jen při hledání nového pronájmu. Město ale nemá povinnost najít nové bydlení, spíše je to v morální rovině," komentoval Čekan.

Nyní se tak rozbíhá akce, co s objektem. Tomu má pomoci i studie, kterou město na základě výběrového řízení zadá vítězné firmě. „Necháme si vypracovat hned několik variant, co bychom mohli s ubytovnou dál dělat. Uvidíme, jak se s tím projektanti vypořádají. Nikam nepospícháme," prohlásil starosta. Zajímavé také bude, co řeknou projektanti na možnost přistavění jednoho patra, neboť nedaleké domy jsou vyšší. Starosta však svou ideu už má. „Moc by se mi líbilo vybudovat byty pro rodiny s dětmi. Ale za takových podmínek, aby se minulá situace již neopakovala," řekl důrazně s tím, že by nevylučoval ani následný odprodej bytů rodinám. S tím vesměs souhlasí i opoziční zastupitel Jan Bureš (ODS). „Líbí se mi některé návrhy, které už občané dávají na Facebook. Já sám bych byl buď pro startovací byty, kdy jeden z rodičů má stálé zaměstnání, anebo je předělat na byty k pronájmu s následnou možností prodeje," řekl Bureš.

Po definitivním přepisu do majetku města se počítá opět se zapnutím energií a mírnou temperací budovy. „Musíme tam vytápět, aby se stav budovy nezhoršil," vysvětlil situaci Čekan.

O budovu se krátce po jejím vyklizení začali také zajímat lovci kovů. Hledali, co by tady ukradli.„Na konci ledna na tuto adresu vyjížděla hlídka strážníků i policistů a na místě zajistili pachatele. Proto se snažíme do budoucnosti tuto aktivitu omezit. Přibyly nové petlice a zlepšili jsme zabezpečení budovy," uzavřel starosta.

Ostrovské zastupitelstvo, ač nerado, odhlasovalo odprodej v září minulého roku. Zastupitelům se nejvíce nelíbilo, že musí řešit ze své městské pokladny problém, za kterým stojí dnešní zákony.