Takové zahájení už dlouho karlovarský festival nezažil. Předpovědi meteorologů se tentokrát naplnily, a tak výjimečné vystoupení kapely Morcheeba hatil déšť. Ještě před samým začátkem lilo jako z konve, proto musela kapela vymetat vodu z pódia. "Hadry, potřebujeme spoustu hadrů," předávali vzkaz zaměstnanci security.

Zpěvačka Skye Edwards nastoupila na pódium v klouboučku přibližně ve čtvrt na osm, kdy déšť pomalu začal ustávat. Fanoušky potěšila hned první skladbou The Sea, která byla úvodní písní nejúspěšnější desky této britské kapely Big Calm. Déšť se ale bohužel vracel. I tak fanoušci vytrvali. Špatné počasí přesto mělo vliv na účast. Když hrála česká kapela Lucie na 48. ročníku, lidé se mačkali i na protilehlém břehu Teplé v Zahradní ulici. Morcheeba zaplnila jen prostranství před Thermalem.

Trochu divně si ale podle ohlasů připadali běžní diváci, kteří mokli, protože plošinu pod rampou museli uvolnit V.I.P. hostům, jež ochranka po ukončení zahajovacího ceremoniálu převáděla od hlavního vchodu pod deštníky.

Morcheeba při zahájení MFF | Video: Kopecká Jana