V době jeho konání je zdarma dvakrát denně převážel Mattoni bus do Mattoni Muzea, nacházejícího se v Kyselce, obci ležící v údolí řeky Ohře nedaleko Karlových Varů. Právě tam světoznámá společnost před téměř 150 lety vznikla.

Během expozice si návštěvníci prohlédli řadu historických dokumentů, dobových reálií, fotografií, nebo map a různých projektů staveb.

K vidění jsou v stálé expozici muzea také interaktivní exponáty a moderní technologie. Na animovaných projekcích se dá spatřit, jak šel v Kyselce čas.

Na plátně se pak kromě komentovaných krátkých filmů seznamujících návštěvníky s historií stáčení minerálních vod, promítají i retro reklamy. Lidé si mohli prohlédnout rozsáhlou sbírku historických lahví, do nichž se stáčela kyselská minerální voda, od hliněných, přes skleněné, až po ty současné, plastové. Pozornost upoutá i sbírka etiket, které od pradávna zdobily lahve minerálek Mattoni.

Na jednu z posledních festivalových exkurzí se vydala i Milada Nová, která má k místu osobní vztah. „Heinricha Mattoniho měl velmi rád můj tatínek, který již nežije. Chalupu totiž měl v nedalekém Radošově, proto se o jeho historii dlouhou dobu zajímal. Jako důchodce jezdil do Mattonky z Radošova na brigádu,“ zavzpomínala návštěvnice.

Podle pracovníků muzea byl během festivalu o prohlídky velký zájem. Největší zaznamenali právě poslední festivalový den, v sobotu 9. července, kdy do Kyselky přijelo přes pět desítek návštěvníků.