Velké štěstí měl teprve šestiletý chlapec, který dnes ráno vypadl z lanovky na Klínovci, a to z výšky 10 metrů. Jak informovala mluvčí skiareálu Klínovec Hana Hoffmannova, jednalo se o lanovou dráhu Dámská.

"K nehodě došlo po 9. hodině ráno. Ohlásil ji sám otec. Na místo okamžitě přijela horská služba a pracovníci lanové dráhy. Záchranáři horské služby poskytli dítěti základní ošetření s podezřením na středně těžká zranění. Uvažovalo se o pomoci letecké záchranné služby, ale vrtulník nakonec nebyl potřeba. V současné chvíli nemůžeme k případu říci více, událost je v šetření a čeká se na výpověď svědků. Drážní inspekce zjišťuje příčiny možného pochybení," uvedla mluvčí skiareálu. Sloup, u něhož se nehoda stala, má výšku 13 metrů. Samotná sedačka se nachází ve výšce 10 metrů.

Podle očitých svědků je zřejmě na vině nedostatečné zajištění dítěte na lanovce. "Viděl jsem, jak rodič chlapce zvedl zábranu ještě v části před ochrannou sítí. Na sedačce měl víc dětí. V momentu, kdy se zábrana zvedla, sletěl chlapec dolů," sdělil redakci svědek, který si nepřál být jmenován.

Jak doplnil mluvčí karlovarské krajské záchranné služby Radek Hes, záchranáře sám kontaktoval otec s tím, že syn spadl z výšky zřejmě 6 metrů. "Na místo vyjely dvě skupiny, jedna s lékařem a druhá se záchranářem. Dítě utrpělo středně těžké zranění a s poraněnou rukou jsme ho převezli na oddělení emergency karlovarské nemocnice," dodal mluvčí Hes.

Od víkendu do pondělí vyjížděla Horská služba Krušných hor k celkem 75 úrazům, z toho se jich 49 týkalo Klínovecka a Božídarska. „Patnáct případů jsme předávali posádkám rychlé záchranné služby, jednalo se o středně vážná poranění,“ uvedl náčelník Miroslav Račko. „K jednomu ke složitějším zásahům patřil ten, když si skialpinistka zranila nohu ve volném terénu a bylo potřeba zajistit techničtější transport,“ doplnil.
Počet úrazů za poslední víkend převyšuje veškeré ostatní statistiky této sezóny. „Je to ovlivněno tím, že jsou na horách ideální podmínky pro lyžování a navíc jsou jarní prázdniny. Je jasné, že se tato kombinace musí projevit na úrazové statistice,“ doplnil náčelník horské služby.