„Pět měsíců s ním nejsme v kontaktu. Musíme tu situaci řešit. Chybí v radě, nemáme informace, co s ním je. Údajně je nemocný, ale jeho neschopenku nikdo neviděl,“ uvedl Novákův kolega, karlovarský radní Martin Zeman. „Byl zvolen a měl povinnost pracovat. Nyní pobírá peníze a práci neodvádí. Měli bychom ho proto odvolat,“ podpořil Zemana také radní Václav Larva (ČSSD).

Podle náměstka karlovarského primátora Tomáše Hybnera (ČSSD) je Nováka škoda, ale odvolání byla jediná možnost, jak se bránit. „Jinak bychom vypadali, že si neumíme mezi sebou udělat pořádek. Novák zůstává členem sociální demokracie i politického klubu a řadovým zastupitelem,“ vysvětlil Hybner.

Radek Novák, který nechyběl u žádné významné návštěvy nejvyšších bosů ČSSD v Karlových Varech a Karlovarském kraji, byl v úterý zbaven postu předsedy výboru pro evropské projekty a vyloučen byl i z finančního výboru. Krajští zastupitelé jej odvolali také z Rady soudržnosti Karlovarského a Ústeckého kraje.

Karlovarští zastupitelé za ČSSD iniciovali Novákovo odvolání v jeho nepřítomnosti. To kritizovala karlovarská opozice, která upozorňovala, že není nezvěstný a navrhovala stáhnout tento bod z programu jednání.

Radek Novák ani ve středu nezvedal telefon. Jeho vyjádření se tak Deníku nepodařilo získat.