„Prověříme si tak situaci na trhu. Novým tendrem možná dosáhneme lepších podmínek i ceny. My jsme podle uzavřené smlouvy nemohli aktualizovat požadavky, abychom při zhoršeném počasí rychleji odstranili komplikace na silnicích a chodnících," vysvětlil záměr náměstek Jaroslav Růžička. A dodal, že město vzalo v úvahu i kritiku obyvatel, kteří stížnosti na úklid komunikací směřovali na město. „Byly problémy," připustil náměstek Růžička.

„Tak tu máme zase zimno a změnilo se něco proti loňské zimě? Nikoliv (i když se přijímají opatření, aby bylo vše OK atd); Takže. Chodník před rodinnými domy Lidická se projíždí s radlicí nastavenou k odhrnu k rodinným domům; co tu radlici otočit na druhou stranu," žádal na webu nápravu jeden z místních občanů.

A podobných stížností magistrát každou zimu, ale i v létě řeší nespočet. A to by chtěl náměstek Růžička změnit. Město proto už v těchto dnech vyhlašuje předběžné oznámení veřejného zadavatele na tuto veřejnou soutěž. „To je podle zákona, protože jde o nadlimitní zakázku," vysvětlil náměstek.

Kromě toho ale vedení města vyzvalo všechny zastupitelské kluby, aby delegovaly své zástupce do pracovní skupiny, která bude mít na starosti přípravu zadávacích podmínek výběrového řízení.

Součástí letní a zimní údržby komunikací ve městě by měly být nově i ulice Kolmá, Vyšehradská, Moravská a Libušina. Na ty až dosud město každoročně vyhlašovalo samostatný tendr.

Údržba těchto ulic je totiž velmi komplikovaná. Jednak leží v lázeňském území a jejich sklon vyžaduje ruční úklid sněhu.