Ten se nachází několik desítek metrů od mezinárodního letiště Karlovy Vary. I díky tomu se za koupáním můžete vydat městskou hromadnou dopravou, která právě k vzdušnému přístavu pravidelně jezdí. Pokud se však nechcete řídit jízdními řády, nevadí, v blízkosti rybníku je připravené parkoviště, kde zdarma můžete své auto odstavit.

„Moc rád sem jezdím s přáteli. Je tu připravené ohniště, takže není problém v blízkosti roztáhnout stany a přespat," prozradil student Jakub Doležal z nedalekých Karlových Varů. Vodní plocha přitom patří rybářům, kteří zde mají chovný rybník. „My to lidem nezakazujeme, sice zde vychováváme malé kapry, které později stěhujeme, ale koupání nám nevadí," uvedl předseda rybářského svazu Karlovy Vary Michal Blahůšek. Ten zároveň ubezpečil plavce, že jim ze strany vyživování ryb nic nehrozí. „Pravidelně krmíme ryby obilninami, aby nám narostly, ale není to nic závadného," dodal. Jen upozornil, že sem pravidelně zajíždí rybářská stráž, která dohlíží především na udržování pořádku v okolí rybníka.

Nejvíce si vody včera užívala dvojice kluků Štěpán a Vítek. „Předevčírem jsme se vrátili z Itálie, ale i tak jsme se tešili na pořádnou koupačku v rybníku. Jediné, co nám trošku vadí, že je voda hodně teplá," smáli se kluci a už zase se vydali na nedaleké stavidlo a hurá do vody.

Jediné, co je plavci vytýkáno, je jen jediný malý altánek u rybníka, který sousedí s houpačkami. „Je to pravda. Vždycky je o to místo malá rvačka," dodává se smíchem Doležal. Ale i přesto na místo nedá dopustit. „Je tu krásný klid, který jen občas naruší letadla. To je ale na druhou stranu příjemné zpestření koupání," zakončil Doležal.