K nelegálnímu jednání došlo podle policie v souvislosti s městským majetkem, konkrétně jde o KV Arenu. Obviněni byli kromě Krčka ještě další dva lidé. „Naši auditoři i policie doporučili, aby obviněný v uvedených funkcích dále nezůstával. Odvolán byl rovněž z městských komisí, a to majetkové a sportovní. Z osmi radních jich hlasovalo pro odvoláni sedm,“ uvedl primátor Petr Kulhánek (KOA). Při hlasování se zdržel náměstek primátora Čestmír Bruštík (volní). „Nejsem seznámený se spisem ani jinými doklady a většinu informací mám zprostředkovaně nebo z tisku. Proto jsem se zdržel,“ poznamenal Bruštík.

Poté, co o případu 10. srpna informovala policie, řekl Deníku Krček, že neví, co se děje, a že nemůže nic potvrdit ani vyvrátit. Včera nezvedal telefon.

Podle primátora Kulhánka nebude místo předsedy představenstva Dopravního podniku po odvolané, Krčkovi zatím obsazené. „Není to hned nutné, fungování podniku to neohrozí. Předpokládáme, že se statutární orgány městských společností budou obměňovat až po komunálních volbách,“ konstatoval Kulhánek.

„V úmyslu získat pro sebe neoprávněný prospěch a na základě zjištění nevyhovujícího stavu zařízení v objektu, který je vlastněn společností se stoprocentní majetkovou účastí města a je využíván ke sportovním aktivitám, měli muži zosnovat plán na neoprávněné získání finančních prostředků pocházejících z investic do opravy zařízení objektu,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová. Kromě trojice mužů jsou obviněny dvě firmy.

Požadované dodávky komponentů na opravu měly být podle policie prováděny přes jednoho z obviněných mužů a obviněnou společnost za nadhodnocenou cenu s cílem získat nepřiměřený zisk tak, aby mimo jiné byly získány finanční prostředky na úplatek. Jedna z obviněných osob, která byla členem dozorčí rady společnosti a také členem komise rady města, měla za zajištění této zakázky požadovat pro sebe nemalé finanční prostředky. Tato osoba přitom měla chránit zájmy dané společnosti, což však nečinila.

V dalším případě měl obviněný, který byl členem komise města, využít zjištěné informace o končící smlouvě o pronájmu objektu krematoria. V úmyslu opatřit sobě neoprávněný prospěch přislíbil za úplatek pro svoji osobu pohřební společnosti prodloužení pronájmu s tím, že využije svého vlivu na osoby rozhodující o pronájmu.