I letos se budou v Karlových Varech konat oblíbené Vánoční trhy. Ty však budou finančně skromnější o 250 tisíc korun. Vedení města přesto věří, že lidem se bude program líbit i letos.

Potvrdil to Petr Kulhánek, primátor Karlových Varů. „Trhy se budou konat od 26. listopadu do 21. prosince. Budou situovány v lokalitě jako minulý rok, tedy od Smetanových sadů ke kinu Čas a Hlavní poště. Je to jediná varianta,” konstatoval karlovarský primátor.

Podle něj půjde o kombinaci řemeslného trhu, doprovodného programu a atrakcí pro děti. Město na letošní Vánoční trhy vyčlenilo částku 300 tisíc korun. „Je to o 250 tisíc korun méně. Přesto však věříme, že budou návštěvníci spokojeni, a budou se na trhy rádi vracet. V letošním roce také velkou část záležitostí zajišťujeme sami a není to tedy tak, že jen vyčleníme peníze pro agenturu,” nastínil novinky Kulhánek.

O Vánoční trhy se postará více dodavatelů. „Chceme rozšířit program pro děti a také nebudou chybět nejrůznější zajímavé workshopy a další věci. Chtěli bychom to pojmout podle hesla Za méně peněz hodně muziky,” glosoval nadcházející trhy primátor.

Ten také slíbil, že letos dostanou na akci velkou šanci například místní hudebníci, soubory ze základních uměleckých škol a podobně. „Chtěli bychom skutečně více sáhnout do místních zdrojů. Nebude tedy tolik zvučných jmen, ale i tak věříme, že budou lidé spokojeni,” přeje si Kulhánek.
Bližší informace o programu trhů budou známé v nejbližších týdnech. „Veřejnost budeme včas informovat a všichni budou vědět, kdy co na trzích najdou,” potvrdil primátor.

Na akci se bude letos opět podílet i agentura Vlny, která v regionu pořádá koncerty známých tuzemských i zahraničních kapel i další akce. „Na Vánočních trzích se budeme starat o dění na pódiu a některé technické záležitosti. Dostali jsme určitý rozpočet, a podle toho budeme program koncipovat,” konstatoval Vladimír Suchan z agentury Vlny.

Podle něj je logické, že s menším rozpočtem nebudou na trzích tolik figurovat hvězdy a populární kapely. „Vidím to reálně. Trhy nejsou akcí, na které by se vybíralo vstupné, a proto vždy účinkující a celkově program závisí na financích od města či sponzorů. I tak se budeme snažit, aby si každý našel vystoupení, které ho zaujme a pobaví. Jenom se podřídíme finančním možnostem. Věřím, že trhy dopadnou dobře a lidi na ně budou chodit rádi,” uzavřel Suchan.

Show tedy bude menší, ale i tak všichni věří, že veřejnost potěší a program se bude lidem líbit.