Vedení města se od 1. ledna 2020 rozhodlo poplatky za vjezd razantně zvýšit, a to až dvojnásobně. Za povolení k vjezdu na jeden den tak řidič zaplatí místo dosavadních padesáti sto korun a třicetidenní povolení k vjezdu se zvyšuje z tisícikoruny na rovné dva tisíce korun. Parkování na devadesát dnů bude stát čtyři tisíce a pokud si řidič vyřídí povolení na celý rok, pak za jedno vozidlo zaplatí 14 tisíc korun. Přenosné povolení maximálně pro čtyři auta vyjde od příštího roku na 28 tisíc korun. Uvedl to náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO).  "Efekt tohoto navýšení bude využit například na pokrytí stále nákladnějších potřeb dopravní infrastruktury v lázeňském území," doplnil. Vedení města jde prioritně i o regulaci dopravy v lázeňském území, a tím zklidnění této odpočinkové zóny. "Do centra města nám vjíždí stále více vozidel a my navýšením tarifů k vjezdu chceme tento trend omezit. Každý si rozmyslí, zda zaplatí a vjede sem, nebo si své záležitosti v tomto lázeňském území vyřídí pěšky," zdůraznil náměstek.

Magistrát se snažil narůstající dopravu v lázních řešit i zákazem vjezdu na Zámecký vrch, ten ale většina řidičů nerespektuje. "I přes zákaz projede Zámeckým vrchem za jeden den 2,5 tisíc aut.  To není možné tolerovat," uvedl náměstek Petr Bursík (ODS). Sloupky, které autům vjezd na tuto komunikaci zamezí, sem chce magistrát instalovat až na jaře. 

 Stejné argumenty pro zdražení poplatku za vjezd do lázeňského území zazněly i od náměstka Josefa Kopfsteina (Karlovaráci). Podle něj i náměstků řidiči zneužívají povolenky k vjezdu, které jsou určeny pouze pro průjezd,  také k parkování v lázeňské zóně, kde auta odstaví třeba i na celý den. "To vyžaduje časté kontroly strážníků, kteří mají i jiné povinnosti než neustále zjišťovat, kdo má na parkování v lázních patřičné povolení," uvedli náměstci shodně. 

Poplatky za vjezd do lázeňského území se v Karlových Varech zvyšovaly v roce 1991 a následně až v roce 2017. Tehdy vjezd magistrát zdražil z dvaceti na padesát korun.