Požár louky v Krásném Jezu u Bečova nad Teplou či požár křoví v Ostrově. Tyto dva problémy řešili hasiči v posledních dnech. V mnoha případech komplikují hasičům život lidé, kteří odhazují nedopalky či rozdělávají oheň tam, kde to není vhodné. Hlavně v letních měsících musí lidé dodržovat pravidla, která zabrání vzniku požárů.

Jedním z pravidel je rozdělávání ohně na lesních pozemcích a do vzdálenosti 50 metrů od kraje lesního pozemku. Častou příčinou vzniku požárů je také odhozený nedopalek cigarety. „Je to stále dokola. Lidé by to neměli podceňovat a když vidí něco doutnat nebo hořet, tak to okamžitě nahlásit hasičům. Po chvíli už může být pozdě, protože vítr to rozfouká a může se to rozšířit na velký požár,“ konstatoval Martin Kasal, mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje.

V jarním období hasičům přidělávají práci také zahrádkáři, kteří spalují odpad. „Ti si musí dát obzvláště velký pozor. Oheň musí mít pod kontrolou. Je dobré si k němu připravit například kýbl s vodou, kdyby nastala nějaká komplikace, tak aby ji bylo možné okamžitě vyřešit,“ dodal Kasal.
Zahrádkářům v takovém případě hrozí pokuta. Hasičský záchranný sbor může uložit pokutu za přestupek na úseku požární ochrany tomu, kdo vypaluje porosty, a to do výše až 25 tisíc korun pro fyzické osoby, právnickým a podnikajícím fyzickým osobám pokutu až do výše 500 tisíc korun.