„Zájem škol je obrovský. Máme radost z toho, že si děti během exkurzí nejen připomenou, jak vypadají některá domácí zvířata, ale naučí se lépe vnímat, jak je důležité chránit životní prostředí, pěstovat plodiny a nabízet produkty vyrobené v souladu s přírodou nebo třídit odpad. Podporu jsme pro letošní rok navýšili o 50 tisíc korun. I když se nedostane na všechny zájemce, příležitost budou mít pak zase v dalším období,“ uvedl krajský radní Karel Jakobec.

Objednávat exkurze lze na krajském úřadu od 1. března. Nejdříve si škola dohodne termín na vybraném místě a následně vyplní a odešle přihlášku elektronicky na předepsaný kontakt. Následně dostane potvrzení s informací o dopravci, který bude přepravu zajišťovat.

Přesný postup objednání je zveřejněn na krajských internetových stránkách Karlovarského kraje.V nabídce je sedm možností exkurzí. A to biostatek ve Valči, ekofarma Kozodoj ve Staré Roli, botanická zahrada v Bečově nad Teplou, farma v Krajském středisku ekologické výchovy při Školním statku Cheb, Vojenské lesy a statky, Lázeňské lesy Karlovy Vary a Centrum vzdělávání odpadového hospodářství Černošín.Podle Jakobce si pedagogové tuto formu podpory velice pochvalují, protože pro většinu škol by bylo kompletní financování exkurzí velmi nákladné a oni by museli do platby zapojit rodiče žáků.

V roce 2017 se s krajským příspěvkem uskutečnilo 301 exkurzí na farmy, kterých se zúčastnilo 10 587 dětí, a také 39 výjezdů do Černošína pro 1511 dětí.