Pro obec, která je rozdělena řekou Ohře tvořil most důležitou spojnici. Padesát let starý most musel být ale v loňském říjnu z bezpečnostních důvodů uzavřen pro veškerý silniční provoz. Obyvatelé obce však již nebudou muset využívat 26 kilometrů dlouhou objížďku přes most v Radošově.

Nahrazení stávajícího nevyhovujícího mostu mostem novým, bylo zahájeno už v roce 2004. Z důvodu řady nesouhlasů soukromých vlastníků dotčených pozemků však nemůže být stále dokončeno. Oprava šemnického mostu tak začala během včerejších ranních hodin.
„Na základě všech jednání jsme rozhodli, že opravíme stávající most. Dostali jsme totiž také spoustu petic, kde si lidé stěžovali na dlouhou objížďku do druhé poloviny obce," sdělil hejtman Josef Novotný.

„Most byl původně stavěn jako vojenské provizorium, které má v dnešní době nevyhovující nosnost. Ta bude tedy navýšena až na deset tun a pro výjimečné zatížení až pro šestnáct tun," doplnil.

Z opravy mostu mají radost i místní občané a návštěvníci. „Je dobře, že se most alespoň opraví. Nemohli jsme se dostat na druhou stranu ani na nákup. Doufám, že ho udělají tak, aby nedělal už žádný hluk, kvůli kterému jsme museli jezdit přespávat domů do Karlových Varů," řekl jeden z chalupářů Josef Hovorka.

„V rámci oprav mostu bude provedeno zesílení stávající příhradové konstrukce. Dále bude provedena výměna, oprava a doplnění všech poškozených částí ocelové konstrukce. Rovněž bude položena i nová dvouvrstvá dřevěná mostovka," popsal průběh prací Petr Šťovíček, technický náměstek Krajské správy a údržby silnic.

„Jedná se o technicky velmi zajímavou stavbu. Mostovka bude záměrně opět dřevěná, protože asfalt by neumožnil tak značné navýšení nosnosti mostu. Cílem nové mostovky bude, aby prkna hlavně nevyskakovala a nedělala žádný hluk poté, co po nich někdo přejede. Pokud vše půjde podle plánu, měla by být oprava hotova do 21. července tohoto roku," dodal dále Zdeněk Novák, ředitel oblasti Čechy-Západ z firmy Eurovia, která opravné práce provádí.

„Oprava mostu není definitivní řešení. Do budoucna se budeme dále zabývat výstavbou nového mostu," doplnil Zdeněk Pavlas, ředitel Krajské správy a údržby silnic.

„Jsem velmi rád, že už opravy začaly. Musím přiznat, že jednání nebyla vždy jednoduchá. Bude to úleva pro všechny místní obyvatele," dokončil starosta obce Šemnice Vladislav Tůma.