Sanitní vozidla rychlé zdravotnické pomoci typu C na podvozku VW Transporter T6 a s pohonem všech kol mají větší pracovní prostor pro záchranáře a lékaře při poskytování péče pacientovi. Zároveň disponují vzduchem odpruženou nastavitelnou zadní nápravou pro větší komfort pacientů při následném transportu do zdravotnického zařízení. Jeden záchranářský automobil přišel na zhruba tři miliony korun.

VE VOZOVÉM PARKU krajské záchranky by neměla sloužit sanitka, která by měla najeto více než 300 000 kilometrů. I proto teď dostali záchranáři dalších pět nových automobilů.Zdroj: Deník / Meluzin Vladimir

Moderní vozidla nahradí poslední nejstarší sanitky záchranné služby, které mají najeto více než 300 000 kilometrů, a jsou tedy daleko za doporučenou životností sanitních vozidel. „Obnova vozového parku začala v roce 2014 systémem pět plus jedna. To znamená pět sanitních vozidel rychlé zdravotnické pomoci a jedno vozidlo Rendez Vous. Pro letošní rok jsme pořídili pět sanitek a s postupnou pravidelnou obnovou počítáme i v budoucnu,“ uvedl ředitel krajské záchranky Jiří Smetana.

VE VOZOVÉM PARKU krajské záchranky by neměla sloužit sanitka, která by měla najeto více než 300 000 kilometrů. I proto teď dostali záchranáři dalších pět nových automobilů.Zdroj: Deník / Meluzin Vladimir

S finančními náklady na nové sanitky se každoročně v rozpočtu krajské záchranné služby počítá. „Celková hodnota v současnosti pořízených se pohybuje kolem 15,2 milionu korun. Sanitky budou sloužit na výjezdových základnách v Sokolově, Chebu, Nejdku, Horním Slavkově a Kraslicích a pomáhat lidem prakticky napříč celým krajem,“ uvedl krajský radní Jan Bureš. Dodal, že díky každoroční obnově části vozového parku má záchranka stále provozuschopná vozidla a její vozový park nezestárne.

„Tento systém je optimální i pro Karlovarský kraj, protože s náklady na pořízení nových sanit už předem počítáme při sestavování krajského rozpočtu,“ podotkl Bureš.

LETADLO společnosti Pobeda, která začne létat do Karlových Varů, na mezinárodním letišti Vnukovo.
Do regionu začne létat z Moskvy nízkonákladová aerolinka Pobeda