A protože půjde o jubilejní desátý ročník Dne záchranářů, pořadatelé slibují, že se bude na co dívat.

Možnosti podívat se takříkajíc pod pokličku práce záchranářů využijí o víkendu na karlovarské Rolavě patrně tisíce lidí. Pořadatelé proto veřejnosti doporučují, aby ti kdo mohou přijít pěšky nebo přijet autobusy MHD, nechali auto doma. S parkováním kolem areálu Rolava je to vždy problematické.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o jubilejní ročník, tak tomu bude odpovídat i připravený program. Svou práci představí všechny složky Integrovaného záchranného systému a letos poprvé bude zastoupena i Vězeňská služba,“ uvedl Lukáš Hutta, výkonný manažer Asociace Záchranný kruh, která je jedním z pořadatelé akce na karlovarské Rolavě.

„Velkou atrakcí pro malé i velké budou určitě dva vrtulníky, jejichž piloti ukáží své umění. Jeden bude armádní a druhý záchranářský. Po zemi přijedou dva obrněné vozy Pandur a vojáci také představí radar. A s technikou přijedou samozřejmě i hasiči, policisté nebo horská služba,“ poznamenal Hutta. Chybět nebudou ani ukázky, například z vyprošťování osob zaklíněných v automobilu po havárii. Tradičními hosty jsou i kynologové a představí se rovněž policejní koně. „Všichni se mohou těšit i na velký doprovodný program se soutěžemi a vystoupením Moniky Bagárové,“ dodal Hutta.