Podle Pavla Gejdoše, místopředsedy klubu, si toto celostátní sdružení klade za cíl zachránit historické rozhledny v ohrožení a umožnit milovníkům výhledů jejich návštěvu. „A tou nejohroženější v současné době v České republice je Goethova vyhlídka v Karlových Varech," uvádí se v otevřeném dopise klubu.

Karlovarský primátor Petr Kulhánek (KOA) k výzvě klubu poznamenal, že je vedení města s názorem přátel rozhleden ve shodě. „Stejně jako jim, tak i nám jde nyní o to, aby byla Goethova vyhlídka co nejdříve opravena a zachráněna," uvedl.

Klub přátel rozhleden dále apeluje na zastupitele, aby město investovalo do oprav havarijního stavu střechy s vyhlídkovým platem a vnějšího zdiva nádherné stavby vídeňských architektů Fellnera a Helmera z roku 1889. A to z rozpočtu města. „Dřív než bude pozdě a investice budou muset být mnohem vyšší…," píší přátelé rozhleden.

Kulhánek podotkl, že klub už dostal od města odpověď. „Mimo jiné jsme v ní informovali o tom, že práce na záchraně Goethovy vyhlídky už začaly. Připravuje se projektová dokumentace na celkovou rekonstrukci objektu, která bude letos k dispozici. Náklady na úplnou obnovu vyhlídky by se měly pohybovat do 20 milionů korun," uvedl primátor.

Peníze na celkovou rekonstrukci Goethovy vyhlídky chce město získat z evropských dotací určených na obnovu kulturního a historického dědictví. „Čekáme na vyhlášení příslušné výzvy k podání žádosti. I proto už začala příprava projektu, který je pro to nezbytný. Chceme být včas připraveni," konstatoval Kulhánek.